Bankalardan Bitcoin Alınır mı?

Son zamanlar içerisinde sanal paraların da normal paralar gibi birçok ülke içerisinde kullanımı ile insanların en merak ettiği sorulardan biri de Bankalardan Bitcoin alınır mı olmuştur. Bu anlamda ülkemizdeki bankalar içerisinde bitcoin alabilecek bir banka olup olmadığı ile alakalı bilgileri bu yazımızda sizler ile paylaşacağız.


Bankalar üzerinden bitcoin alınabilme gibi durumlar şu anda ülkemizdeki kanunlara göre bulunmamaktadır. Ancak bankalar vasıtası ile kripto para borsalarına para göndererek alabilme gibi durumlar mevcuttur. Bu borsalardan daha sonrasında elde etmiş olduğunuz türk lirası olarak kazançlarınızı da aynı şekilde geri çekebilirsiniz. Yani kısaca bankalar direkt olarak bir kripto para alım borsası olarak hizmet vermese de, bir aracı ödeme firması olarak destekte bulunmaktadır.


Ülkemizde yer alan kripto para borsaları ile anlaşmalar sağlanarak bazı bankaların direkt olarak havale şeklinde para çekme ya da yatırma hizmetleri bulunmaktadır. Bu şekilde bir anlaşmalı kripto para borsasına kayıt gerçekleştirerek anlaşmalı bankalar üzerinden direkt olarak para gönderim işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve hızlı bir şekilde yansımakta olan bu paranız ile bitcoin ve diğer kripto paralara sahip olabilirsiniz.


Ülkemizde yer alan sanal paralar ile alakalı çıkan kanuna göre bankaların kripto para alım ve satım yapmaları yasal olarak bulunmamaktadır. Bu nedenle bankalar üzerinden kripto para alım ve satımlara izin verilmemektedir. Bankalardan bitcoin alınır mı sorusuna da bu anlamda direkt olarak alımlar için hayır cevabını verebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir