Binance Legal mi?

Sanal paraların son birkaç sene içerisinde oldukça popüler olması ile beraber insanlar bu paraların kullanımının yasal olup olmadığı ile alakalı çeşitli sorular sormaya başladı. Özellikle kripto para borsaları arasından en çok kullanılan Binance legal mi? Sorusu en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Bizde bu yazımızda sizlere binance legal mi ya da kullanımlarında herhangi bir yasal sorun doğurur gibi soruların cevaplarını arayacağız.


Öncelikle kripto paralar, tamamı ile merkezi bulunmayan sanal paralar olmasından ötürü, herhangi bir yasa içerisinde bağlı değillerdir. Sadece hükümetlerin belli bir kısıtlama ya da yasaklama durumları olmasından sonrasında illegal durumlarda nitelendirilebilir. Ülkemiz içerisinde şu anda kripto paraların alım ve satımları ile alakalı herhangi bir yasal durum bulunmamaktadır. Bu yüzden insanlar kripto para borsaları üzerinden legal bir şekilde alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirler.


Binance legal mi sorusuna geldiğimizde ise, tamamı ile yasal olan bir kripto para borsası olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde yer alan faaliyetleri için şirketi bulunan ve tüm vergi yükümlülüklerini de yerine getirmesinden ötürü herhangi bir yasal kötü durum da mevcut değildir. Bu anlamda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. İstanbul ilinin Şişli ilçesinde yer alan şirketi ile tamamı ile yasal bir firma ile hizmet sağlamasından ötürü ülkemizde de sonrasında bir yasal sorun doğurması oldukça zor bir ihtimaldir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir