Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin ve coin nasıl alınır ve satılır?
Bitcoin nasıl alınır?


Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto rumuzlu şahsiyet evet da eşhas tarafından yayınlanan makale ile blokzinciri tabanlı bir ödeme yöntemi ve dijital kazanç birimi olarak sunulmuştur. İlk kez, 2 pare pizza dâhilin ödeme aracı olarak kullanılması, Bitcoin’i sahici bir varlık birimi namına kullanabilmenin kapkaloriı aralamış olsa da dalgalı eder hareketleri Bitcoin’in “varlık gibi” kullanılmasının önünde duvar oluşturmaktadır. Fakat, Bitcoin sinein “valör muhafaza aracı” ifadesini dökmek yanlış olmayacaktır. Sakır sakır yükselen yahut düşen yükselmekına karşın Bitcoin, günümüzde insanoğluın yatırım aracı olarak kullandığı enstrümanlar arasındaki yerini almıştır.

Bitcoin 2021’in en çok işşulan mevzularından birisi başüstüne. Peki neden? Çünkü Bitcoin, 2017’nin fasıla ayında ulaştığı 19,700 dolar seviyesini geçerek yeni rekorlara koştu. Yayımcı Bitcoin’in arkasında biraşırı takviyeçisi bile vardı. Dünyanın en gösterişli insanların birisi olan Elon Musk, Bitcoin ile müteallik paylaşımlar yaparken, Twitter’ın müessis Jack Dorsey de Bitcoin’i destekleyen adlardan birisi başüstüne.

Kripto paraların bahtı son dü yıldır parlamaya devam ediyor. Hâliyle bu kadar pop bir hâle gelen kripto paraları merak fail kitleler öncelikle Bitcoin’i duyuyor ve elbette alındığını kaygı ediyor. Bu bakımdan yürekğimiz özellikle sarrafiyelangıç seviyesindeki kullanıcılara hitap ederken kripto paralara yolculuğunuzu başlatmak sinein size yardımcı olacak. Evet, Bitcoin nedir? Bitcoin nite kazanılır? Bitcoin İle mangır doğrultmak olası mü?

Bitcoin, 2009 yılında piyasaya güruhldü ve ilk kripto mangır birimi olarak ikrar ediliyor. Bankalar ve hükûmetler kadar tradisyonel aracıların finansal nöbetlemler yapmacık ihtiyacını ortadan kaldıran merkezî olmayan bir sayısal nakit türüdür.

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, orijinal Bitcoin lansman belgesini (White Paper) kaleme alan ve Bitcoin’i icat etmesiyle tanınan kimliktir. Birkaç erkek Satoshi olduğunu iddia ederken gerçeklik kimlik belgesi hiçbir dönem doğrulanmadı veya açıklanmadı. BTC’nin bugünkü ederı delik önüne hileındığında Satoshi bir milyarder kabil.

Bitcoin, herhangi bir merkezî yoklama yahut bankaların evet da hükûmetlerin gözetiminden hür olarak çallıkışan dijital bir dünyalık birimidir. Bitcoin tamamen eşler arası yazılı sınavma ve kriptografiye dayanır.

Bölüt açıkça bir defter, bütün Bitcoin sorunlemlerini kaydeder ve kopyalar cihan çapındaki sunucularda tutulur. Her iş ağda her insana zahir olarak yayımlanır ve düğümden düğüme paylaşılır. Her on dakikada bir bu işlemler madenciler aracılığıyla ‘blok’ adı verilen bir grupta toplanır ve lakırtııcı olarak blok zincirine eklenir. Bu, Bitcoin’in aritmetik defteridir.

Hayalî nakit yatırımı yapmaya yeni saksılıyorsanız ve biraz da korkuyorsanız sizin karınin en elverişli seçenek tuzak sat davranmak olacaktır. Elinizde bulunan mangiz nicelikının bir önemli olmadan Bitcoin hile sat işlemi yapabilirsiniz. Yalnız bundan çekiniyor ve riziko almaktan korkuyorsanız azca bir bütçe kocaoğlanrarak kırmızı- sat halletmeye başlangıçlayabilir ve kripto mangır dünyasını deneyimleme şansı bulabilirsiniz.

Bitcoin almaktan korkmanıza lazım nanay. Çünkü Bitcoin soldurmak alıştığınız döviz evet da tutam senedi transfer konulemlerinden çok da farklı değildir. Bunun karınin ilk olarak yapmanız gereken şey, BTC platformlarından birine üye olmaktır. Bu platformlardan birine üye olduktan sonra istediğiniz saygınlık kartvizitı ya da banka sütsüzını kullanarak istediğiniz tutarda Bitcoin satın alabilirsiniz.

Bitcoin ile vakıf kazanmanın dayanıklı çok yolu vardır. Bu yöntemlerin en çok yeğleme edilenleri ise;

Bitcoin Satın Kaldırmak: Bitcoin satın kazanmak beş on riskli olsa da Bitcoin’den en çok kulaklıç elde etmenizi katkısızlayacak olan yöntemdir. Lakin satın almadan önce kesinlikle detaylı bir sondaj yapmanız gerekir.

Bitcoin ile Ödeme Ikrar Ika: İyi bir mebdelangıç derunin anlayışlerinizin huzurlığında Bitcoin ile ödeme kabul ederek kendinize bir Bitcoin cüzdanı oluşturabilirsiniz.

Bitcoin ile Madencilik: Bitcoin ile finans kesp şekillerinin en popüleri madenciliktir. İki farklı şekilde kendi başınıza ya da bulut madenciliği yaparak ateşçinızı önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

Yatırım: Bitcoin’e plasman icra etmek midein tercih edebileceğiniz birkaç seçenek bulunuyor. Şirketlere, start-up’lara, blockchain evet da behre senetlerine vürutiminin kendisine plasman yaparak Bitcoin üzerinden önemli paralar kazanabilirsiniz.

Birbir hayli kişini imgesel bileğil mi, parasını kesilme mevki arttırmak, en görklü otomobillere atlamak, sükûnet bir ömür sürmek? Zahir birbir hayli kişinin hayali. Yayımcı piyasaya giriş amacınız da çeşitleme gösterebilir. Jurnal paranızı çıkarmak, borcunuzu öerişmek, tatil parasını çıkarmak vs. bu liste uzer da masraf. Peki siz nasıl bir racon izlemelisiniz?

Öncelikle Bitcoin ve kripto paraları allıkıp satacağınız bir borsaya, şu demek oluyor ki aracı kuruma şart olmalısınız. Bu kurumların hangisinin en eksiksiz bulunduğunu soruyorsanız, Binance’in milyonlarca kripto tıkır yatırımcısına bakım verdiğini biliyoruz. Binance’e yiyecek tutulmak ve ListeList okurlarına özel Binance’den %20 komisyon indirimi yenmek karınin buraya tıklayın!

Evet Binance’e eşya oldunuz, şimdi bile hesabınıza kazanç yatırmanız gerek. Binance’e dü şekilde kazanç yatırabilirsiniz. Vakıf yatırmanın yollarından birisi kredi kartpostalı iken ikinci reçete ise vezneci yoluyla Haval/EFT yapmaktır. Bu adımlar kripto kredi dünyasına giriş yaparken atacağınız en bayağı adımlar.

Buraya kadar her şey alışılagelen ve alelade. Binance’e eşya oldunuz, Binance hesabınıza tıngır yatırdınız ve şimdi bile hava satıp edinmek istiyorsunuz. O halde konuyu az buçuk daha derinleştirelim.


Bitcoin belli esaslı protokollere tabidir. Bu protokoller çerçevesince yaptığınız her muamelat şifrelenir. Aynı zamanda Bitcoin yapı itibariyle yıkılmaz bir işlem kayıt hafızasına sahiptir. Cüzdanınızın şifresini çaldırmanız evet da elektronik beyinınızın hacklenmesi üzere kullanıcı hatası evet da dikkatsizliği sonucu oluşan durumlar haricinde sistemin asayiş sorunu bulunmamaktadır. Bu tavır cüzdanınızı evet da para kartpostalınızı kaybetmekten ya da çaldırmaktan farksızdır. Bitcoin kriptosu gereği aynı paranın iki el harcanması mümkün bileğildir. Paranın size ilişik olduğunu ve daha öncesinde başka birisine gönderilmediği, işlem öncesinde sistem aracılığıyla doğrulama edilir. Bu nedenle kontrolsüz bir şekilde, hileli yollarla Bitcoin yaratıp satmak olası bileğildir.

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto adı maruz isim veya topluluk tarafından ortaya çıfamilyalmıştır. Kripto nakit dünyasının ilk coini ve belirli bir arza iye olmasından dolayı en maliyetli kripto tıkır birimidir.

Yıllara gereğince bitcoin madenciliği yaparak elde edilecek bitcoin misilı bellidir. 2140 yılında artık yeni Bitcoinler ortaya çıkmayacak ve dolaşımdaki arzı maksimum seviyeye ulaşmış olacaktır. Şuan 21 milyon olan maksimum yeryüzüın %90 çıyaşlılmış durumdadır. Son artan 80.000 Bin bitcoin 40 yılda çıharemlacaktır.

Son yıllarda kripto paraya olan ilginin artması sonucu milyonlarca kullanıcıya ve trilyonlar seviyesinde işlem hacmine mevla olmuşdolaşma. Bu neticede değerli, dolar, faiz, tutam senedine mevduat fail kişiler belirli bir envestismanını Bitcoin gibi sayısal nakit birimlerine hususünü çevirmiştir.

Binance Borsası Dünyada en bir araba kullanıcıevet ve muamelat hacmine sahip borsadır. Her ülkede üzere etken olarak kullanılmaktadır. Bulunduğu ülkelere özel olarak kendi bünyesinde Binance TR, Binance US kadar Binance Global bünyesinde yeni borsalar oluşturulmuşdolaşma. Her ülkede yalın kat bir şekilde kullanma kolaylığı sunmaktadır.

Bitcoin satın görmek için birgeniş borsa bulunmaktadır. Kripto tıngır ile müntesip hava satım karşılayıcı her platformda bitcoin kesinlikle arz almaktadır. Bitcoin allıkırken borsasın güvenirliğini bakmanız gerekmektedir. Her borsada iş dokumalmaz. Bitcoin elde etmek karınin kredili olan borsalar şu şekildedir.

Binance
Binance TR
Coinbase Pro
Huobi Küresel
io
BtcTürk Pro
Paribu
Kraken
KuCoin
Yukarıda kavlükarar ettiğimiz borsalarda çalım satım konulemlerinizi yapabilirsiniz.

Bitcoin Düzenırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bitcoin hava satım teamüllemi yaparken fomoya kapılmamanız gerekmektedir. Bitcoin anlık olarak kırmızııp satmaktan ziyade hodl (uzun kesiksiz mevduat) gerçekleştirmek gerekir. Karşıt durumda koca zayiat evetşayabilirsiniz.

Örnek verecek olursak 60.000 bin dolar seviyesinden 1 Bitcoin allıkırsanız. 30.000 dolar seviyesine düşmüş olduğunde daha çok düşecek diyerek satarsanız. 30 bin dolar kaybetmiş olursunuz. Bu durumda mazi almış olduğunız noktaya gelmesi karınin %100 bir geriış yapması gerekiyor. Bu yüzden ani düşüşler ve yükselişlere baplıp alım satım yapmayın. Bu yüzden aldığınız noktayı ve satacağınız noktaları belirlemeniz muhakkak stop ve limit değerlerini dayanak ve direnç noktalarına gereğince belirlememizde yarar vardır.

Güvenilir Bir Şekilde Bitcoin Saklama Yolları
Bitcoin saklama koşulları kucakin birbunca opsiyon mevcuttur. Bu seçeneklerin bizlere getirdiği avantajları ve dezavantajlara yakından bakalım. Kripto mangiz cüzdanları iki farklı türe ayrılır. Dargın cüzdanlar ve hamam cüzdanlar yapmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bitcoin saklarken ne cüzdanı tercih etmeliyiz.

Dargın cüzdanlar enstantane olarak gelgel satım çalışmalemi binalmadığı türdür. Itici cüzdandan muamelat geçirmek istediğiniz çağ har cüzdana aktarma yapmanız gerekmektedir.

Har cüzdanlar asayiş açısından oldukça risklidir. Müdrike olarak çalım satım alışverişlemleri yapabilirsiniz. Hamam cüzdanlarda işlem yapacağınız cirim derece mangiz biriktirmek gerekir. Son kalan cirimı yahut coinleri soğuk cüzdanlarda tutmakta kâr vardır.

Çevrimiçi Web Cüzdanları
Çevrimiçi cüzdanlar web sayfası halinde bulunur. Bu sayfalar üzerinden hava satım işçiliklemlerini ve bu borsalar üzerinde muhafaza yaparsınız. Emniyet açısından riskli bir durumdur. Site kapandığı gün cemi bakiyeniz bir anda namevcut olmuş evet. Güvendiğiniz sitelerden ve emniyet yazılı sınavmları kullanarak web cüzdanlarını tercih edebilirsiniz.

btc cüzdan
Mobil Cüzdanlar
Kripto mangiz taşınabilir cüzdanları telefonuna indirdiğimiz yürütüm üzerinde depolama konulemi yaparsınız. İnternet evetğu her ortamda cüzdanınıza ulaşım sağlamlayabilirsiniz. Taşınabilir cüzdanların dezavantajları ise aletinin kötü oruçlu kullanıcıların eline geçtiği dakika karınindeki bütün bilgilerinizi alarak cüzdanlarınıza muvasala katkısızlayabilir.

Masaöteü Cüzdan
Masavücutü cüzdanlar belirlemiş evetğumuz anahtarların masaüzerinde saklandığı cüzdan türüdür. Elektronik beyinınızda özel anahtarınızı saklayabilirsiniz. Haricen karışma enikonu zordur. Basıcı bilgisayarınızda internet bağlanaksı varsa dışarıdan müdahale kolaylaşır. Bu mevzuda çok titiz olmalkaloriız. Rabıtalı olarak elektronik beyinınızın yedeğini almanız gerekmektedir.

Tesisat Cüzdanlar
Donanım cüzdanlar gayrı cüzdanlara bakıldığı çağ en emniyetli cüzdan şeklidir. Usb cihazlar veya özel yazılı sınavmlar ile kripto vakıf muhafaza sorunlemi mimarilmaktadır. Sayısal varlıkları uzun süre muhafaza olanakı sunmaktadır.

Asliye bilgilerle mebdelayalım. Bitcoin, tıpkı mal, kaydi vakıf yahut itibari dünyalık kabil bir tür mangır birimidir ve dünya malı biriktirmemize, ölçmemize ve aktarmamıza mezuniyet verir. Bununla omuz omuza, bir kızıl parçbirliı yahut kağıt kupon kabilinden fiziksel bir öğe değildir, bunun adına, Bitcoin baştan sona dijitaldir ve bir bilgisayarın derunindeki kodla özümleme edilir. Bu noktada, çoğu dönem soyut bir şeyin kesinlikle bir değeri olabileceği konusunda kafalar karışır. Bu mazmunı açıklamak karınin, mangiz konusundaki ilk makalemize bakalım. Bir noktaya kadar insanlar varlık olarak yüreksel kıymeti olan malları veya eşyaları kullanmış olsalar da, ahir bunları banknot yahut kuponlarla bileğanlayıştirdik. Kağıdın kendisi neredeyse değersizdi, fakat her banknot, herhangi bir noktada belli başlı bir miktarda şeşnla değmaslahattirilebileceği vaadiyle destekleniyordu. Ancak çağ geçtikçe bu zer ölçün birlikte vazgeçme edildi ve itibari tıkır akseptans edildi. Öyleyse, itibari dünyalık birimi rastgele bir meta tarafından desteklenmiyorsa, zaman elbette evrensel olarak dünyalık olarak ikrar ediliyor? Ona kıymet veren, aslında güvendir. Hükümetimizin bu banknotların yararlanmaını infaz yeteneğine itikatıyoruz ve birbirimizin mangır birimini onaylama ettiğine imanıyoruz. Başka bir deyişle, bir şeyin kıymeti olduğu konusunda hemfikir evetğumuzda mesabe ortaya çıkar. Bu ne şekilde olursa olsun, bir muhtel kazanç, bir kağıt parçbirliı yahut hatta bilgisayar kodu olmasıyla bir ilgisi yoktur. Imdi ona verdiğimiz güvenden herhangi bir şeyin mesabe elde edebileceğini anladığımıza gereğince, onu destekleyen bir hükümet kadar merkezi bir otorite olmadığında niçin Bitcoin’e güvenebileceğimizi inceleyelim.

Dijitalleştirme
Bitcoin’i itibari tıkır birimlerine itimatlı bir alternatif karşılayıcı uygulayım bilimi ve özelliklere girmeden önce, kısaca dijital ödemeler mevzulu makalemizi çizgiırlayalım. İşlemleri tamamlama sürecini basitleştirmek ciğerin hiç bitmeyen arayışımızda, itibari finans birimlerinin fiziki kullanımı ve sayışmaı da azaldı. Bunun namına, bundan sonra kırat transferini sayısal olarak kaydediyoruz. Fonlarımızı sakladığımız banka, çalışmalemleri simultane kaydetmek karınin ağ ve taşınabilir teknolojilerden yararlanabilir. Kimin kime ödediğine üzerine titiz ve sadık bir şart evetğu sürece, fiziki paranın taşınması gerekmez. Bir kez henüz belirtmek gerekirse, bu tür dijital işlem sistemi yalnızca güven unsuru yardımıyla çtuzakışır. Bankamızın fiillemleri kaydetme, bu kayıtlara bağlı olma ve onları kötü niyetli müdahalelere karşı dulda becerisine güveniyoruz. Bu güvenilir vasıtanın yokluğunda, paranın gönderildiğini yahut hileındığını akseptans etmenin birlik yolu, parayı elimizle fiziksel olarak sayışma eylemek olacaktır. Gene, şu sual akla geliyor: Dünyanın her yerinden bir kullanıcı ağının bu şart tutma görevlerine sertldığı Bitcoin kabil merkezi sıfır bir sisteme ne güvenebiliriz? İnsanların daha fazla paraya malik olduklarını iddia kılmak midein kayıtları veya kodları bileğnöbettirmelerini engelleyen nedir? Sonunda, tamamımız sonunda kendini düşünen ve menfaatine düşkün aktörleriz. Şimdiye denli tahmin etmiş olabileceğiniz kadar, blokzincir teknolojisi burada devreye giriyor. Tüm bu sorunları ve henüz fazlasını ele iletilmek bâtınin mutasavvertır.

(Bitcoin satın almakla ilgileniyor musunuz? Phemex’te kredi kartvizitıyla, anında ve emin bir şekilde Bitcoin alabilirsiniz.)

Blokzincir
Bitcoin’in tradisyonel paraya emin bir seçenek olabilmesi dâhilin blokzincirin ana unsurlarının her birini kesinlikle kullandığını inceleyelim.

Tarzîleştirme ve Merkeziyetsizlik Huzurlaştırması
Fevkdaki temel soruyu cevaplamadan önce, merkezî bir sistemin dezavantajları da yanı sıra getirdiğinin anlaşılması önemlidir. İster hükümet isterse vezneci olsun, onlara güvenmeniz, onların güzel bir iş çıkaracakları varsayımına dayanır. Maatteessüf bu her çağ böyle bileğildir. Gün süresince, hükümetlerin mali ve hesaplı sorumluluklarını silme yanlış yöneterek hiper enflasyona ve sonunda kazanç birimlerinin çökmesine defa açan birsonsuz örnek vardır. Benzeşim şekilde, fonları veya iş kayıtlarını güvende tutamayan biröte para yahut bankacılık kurumu örneği bile vardır. Henüz da pissü, birçoğunun hareketli ve kötü oruçlu olarak müşterileri aldattığı ve fonları zimmetine geçirdiği saptama edildi.

Sorunun bir kısmı, bu kurumların kayıtlarınız ve fonlarınız üzerinde iye başüstüneğu tam denetçi ve yetkidir. Perde arkasında paranızla gerçekte ne yaptıklarını görmenin veya dikte etmenin mantıklı bir yolu yok. Bitcoin, bütün emeklemleri bir blokzincire kaydederek bu sorunu çözer. Blokzincirin aslında biricik bir varlığın kontrolü şeşnda sıfır bölüt vazıh bir defter bulunduğunu kanalırlayın. Bu defterin kamuya örtüsüz niteliği, her muamelat kolayca izlenip doğrulanabildiğinden tarzî bir kuruma körü körüne güvenme ihtiyacını ortadan kaldırır. Hatta, hatalı tenha bir gözcü olmadığı ciğerin bir saldırganın bu kayıtları kurcalaması çok elan zordur (neredeyse olanaksız). Bitcoin’in hayalî defteri, sistemin tehlikeye düşmesi bağırsakin her birinin bileğmaslahattirilmesi gereken sayımsız kopya ile dünyanın her yerine dağıtılır. Uydurmaca veya geçersiz alışverişlemler endişesi olmadan kamuya bulutsuz bir kayda malik olmanın elbette olanaklı bulunduğunu henüz lüks esrarkeşfetmek derunin, blokzincir bilgimizi gözden geçirip enliletelim.

Asayiş ve Madencilik
Blokzincir mevzulu makalemizde açıkladığımız kabilinden, uygulayım bilimi adını, doğrulandıklarında birbirine bentlanan muamele verisi blokları evetğu gerçeğinden almaktadır. Süreci bir örnekle açıklayalım. 1 Bitcoin’iniz var ve bir arkadaşınıza aktarıyorsunuz. Hesabınızda (cüzdanınızda) paranın olup olmadığını ve konulemin benzersiz imzanızı içerip dâhilermediğini kâinat doğrulayabilir. Bunu, önceki makalede ele tuzakınan genel anahtar altyapısı marifetiyle yaparlar. Naylon aksiyonlemler reddedilirken, yüzlerce doğrulanmış işlem bloklar halinde gruplandırılır. Bir blok resmî olarak blokzincire eklenmeden önce, onu genele peyda kaydın sözıcı bir parçkakımı haline getirmeden önce, sınırlı şartları sağlamlaması gerekir. Bunlardan en önemlisi riyazi bir bulmacayı çözmesidir.

Bu bulmaca olağanüstü derecede baskı ve karmaşıktır ve çözülmesi bağırsakin önemli miktarda bilgi işlem gücü gerektirir. Madenciler olarak malum bu bireyler yahut gruplar, özel ekipman kullanarak bu tür problemlerı çözmeye yardımcı olurlar. Sürecin aşırı basitleştirilmiş bir açıklaması, bu bilgisayarların biri yakın cevabı verene derece sakır sakır olarak tek seferlik anahtar (nonce) olarak malum farklı bileğmeselekenleri denemesidir. Yakınlarında cevabı veren ilk madenci bloğunu zincire ekler. Madencinin aksiyoni yapmış olduğunı ve hakikat fen prosedür güçlükleü kullandırmadan bir blok eklemeye çallıkışmadığını ispatlamak karınin, başka madenciler bile sadık cevaba ulaştıklarını doğrulamak dâhilin aynı bir numara seferlik anahtarı sınav ederler. Bu hatır, madencinin meşruiyetini, önemli oranda kaynar harcamadan hak bir seferlik anahtara ehil olmanın temelinden imkansız olduğunu hunıtlar. Her şey doğruysa, yeni blok, blokzincirin bütün kopyalarına eklenir. Eklenmiş olarak, önceki makalede de belirtildiği kadar, bu mevsuk yanıt aynı zamanda her bloğu birbirinden kocaoğlanran bir ad veya kod olarak teamüllev gören bir mizaç dizisidir (özet kıymeti). Dosdoğru koda ulaşmanın veya çözmenin bir kısmı, önceki bloğun özet değerinin kullanılmasını karınerir. Bunun tesiri, her muteber bloğun, kaçınılmaz olarak önceki ve ahir bloğa sargılı olan bir özet bileğerine mevla olmasıdır. Başka bir deyişle, bloklar birbirine zincirleme bandajlanır. Sessiz bir bloğun bileğsoruntirilmeye çtuzakışılması, bütün zincirin riyazi mantığını bozar.

Riyazi bulmacaya dönecek olursak, bu oluş aynı zamanda kötü erkek oyuncular midein caydırıcı bir aksiyonlev görür. Bulmacayı çözmek o derece maliyetlidir ki, bu noktada cılızçe kurallara göre aldatmak daha mantıklıdır. Illet? Çünkü bulmacanın sükselı bir şekilde çözülmesi zıtlığında bir ödül verilir. Bir madenci, zincire meşru bir blok eklediğinde, mukannen bir nicelik BTC ödeme düzenır. Ilave olarak, kullanıcılar paralarını her akım ettirdiklerinde prosedür ücreti olarak değişen miktarlar da öderler. Ödenen ücret ne kadar yüksekse, henüz lüks madenci bu meselelemlere öncelik verir, bunları doğrular ve blokzincire ekleme yapar.

Bitcoin’in öbür Faydaları
Deflasyonist Finans Birimi
Yöntem, toplamda maksimum 21 milyon Bitcoin çıihtiyarlmasına destur verecek şekilde mutasavvertır. Bu, Bitcoin’i deflasyonist bir mangır birimi yapmaktadır. Başka bir deyişle, bir biçim bankasının henüz lüks finans basma hükümı nedeniyle Bitcoin’in mesabesinde bir düşüş imkânsız. Madenciler bir güneş imdi düzenek aracılığıyla ödüllendirilmeyecek olsalar da, kullanıcılardan aldıkları işlem ücretleri ile çhileışmalarını sürdürmeleri bağırsakin gine bile özendirme edilecekler.

Daha Ceninisakıt Maliyetler ve Henüz Endamsız Bekleme Süreleri
Elan önce teşhismladığımız merkezî olmayan özellik aynı zamanda elan düşüt maliyet ve henüz endamsız bekleme süresi mazmunına gelmektedir. Tradisyonel para dünyasında, sadece ara buluculara fonlarımızı yeğin niyetle kullanmaları ciğerin körü körüne güvenmekle kalmayıp, aynı zamanda bu nöbeti yapmaları bağırsakin onlara kredi da katmak zorundayız. Bu ücretler, madencilere ödenen ücretlere gereğince çok elan yüksektir. Dahası, paranın global olarak devinme edebilmesi midein, birçok azamet ve süreçten geçmesi gerekir bu da genellikle henüz uzun bekleme sürelerine kez açar. Bitcoin’bile ise gönderdiğiniz her varlık vasıtasız kameranıza harcama.

Anonimlik
İlk başta biraz mantıksız olan bir sair kâr, anonimliktir. Görüldüğü kabilinden, blokzincir veya emeklemlerin kaydı ağız ağıza genele degaje ve herkesin görebileceği şekilde kolaylıkla erişilebilir olsa da, işleme dâhil rastgele birinin kimliği zahir bileğildir. Bahsettiğimiz gibi, aksiyonlemler kullanıcı adları kadar çallıkışan fakat hakiki yasal adlara ilişkilı olmayan benzersiz imzalara rabıtlı olarak gerçekleşir. Bu, özellikle derece derece henüz bir küme hükümet gözetimine sunulan kalan bir dünyada gizliliğinizi korumaya yardımcı evet.

Bitcoin’in pahaını neler etkiler?
özekî sıfır bir mangır birimi olan Bitcoin, tradisyonel kredi birimlerini etkileyen birçok iktisadi ve siyasi düşüncedan muaftır. Ancak hala tekâmül çağında olan bir piyasa olarak, baştan sona kripto tıngır birimine özgü birbunca müphemlik vardır.

Dundaki faktörlerden rastgele biri Bitcoin’in yükselmekı üzerinde ani ve önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bitcoin enı
BTC Mecmu Ortalık Kıymeti
Entegrasyon
Kesimün benimsenmesi
Önemli vakalar
Bitcoin kurum-satım stratejileri
Günlük çalım-satım
Günce gelgel satım yapanlar beklenen kesik vadeli hareketlere için bir konum alır ve işçiliklemi günün ahir kapatır.

Dalgalı çekicilik-satım
Dalgalı çekicilik-satım yapanlar eğilimleri oluştukları anda yakalarlar ve eğilim seyrini tamamlayana veya tersine dönme belirtileri gösterene kadar pozisyonda kalırlar.

Anlık alım satım
Anlık kripto finans alım-satımı yapanlar küçük fiyat hareketlerinde pıtrak kesif ruz karıni gelgel-satım yaparlar.

Otomatik alım-satım
Kurum-Satım Robotları sizin adınıza mütebeddil ortalık koşullarına tepki özgülemek karınin çekicilik-satım vetirelerinizi otomatikleştirir.

Bazen kripto finans veya sadece kripto olarak da adlandırılan kripto mangiz birimi, sayısal yahut hayalî olarak var olan ve fiillemleri güvence altına örtmek yürekin kriptografi kullanan dünyalık birimi biçimlerine maruz umumi addır. Kripto tıngır birimlerinin merkezi bir sürüm yahut aranjör otoritesi yoktur. Bunun yerine işçiliklemleri kaydetmek ve yeni birimler çıkarmak derunin merkezi olmayan bir cümle kullanılır.

Kripto para birimi nedir?
Kripto varlık birimi, aksiyonlemleri doğrulamak yürekin vezneci kullanmayan bir dijital ödeme sistemidir. Rastgele bir konumdaki herhangi bir kişinin ödeme gönderip alabilmesine imkân tanılamayan bir eşler arası sistemdir. Kripto ödemeler, gerçeklik dünyada taşınan ve il bileğteamültiren fiziksel dünyalık alegori, ancak bir çevrimiçi veritabanında mukannen maslahatlemleri tanımlayan dijital methaller olarak var evet. Kripto varlık birimi fonlarını aktardığınızda, medarımaişetlemler kamuya küşade bir kayıt defterine kaydedilir. Kripto paralar dijital cüzdanlarda saklanır.

Kripto tıngır birimi, adını hizmetlemleri doğrulamak sinein şifreleme kullanmasından allıkır. Bu da kripto tıkır birimi verilerinin cüzdanlar ortada ve kamuya kategorik şart defterlerine saklanması ve iletilmesinde vürutmiş kodlama kullanıldığı anlamına gelir. Şifrelemenin amacı, güvenliğin ve emniyetin sağlanmasıdır.

İlk kripto mangır birimi olan Bitcoin 2009 senesinde hayata geçti ve bütün kripto paralar beyninde en tanılamanmışı olmaya devam ediyor. Kripto tıngır birimlerine olan ilginin eke bir kısmı kazanç amaçlı kârlemlerden gelir ve spekülatörler gün hin fiyatları havaya uçurur.

Kripto vakıf birimi nite çkızılışır?
Kripto vakıf birimleri, tıngır sahipleri aracılığıyla güncellenen ve elde tutulan tüm maslahatlemlerin bir kaydı olan blok zinciri adlı dağıtılmış bir kamuya yıldızlı şart defteri üzerinde çhileışır.

Kripto mangır birimleri, coin üreten karmaşık riyazi problemleri çözmek kucakin bilgisayar zorlaü kullanmayı mideeren madencilik adı maruz bir prosesle oluşturulur. Kullanıcılar ayrıca aracı kurumlardan vakıf birimleri satın alabilir, arkası sıra bunları kriptografik cüzdanlar kullanarak saklayabilir ve harcayabilir.

Kripto finans birimine malik sarhoş olmak, somut tek şeye sahip olmamak demektir. Iye evetğunuz şey, kredili bir üçüncü cihet olmadan, bir kaydı yahut bir ölçü birimini bir kişiden diğerine taşımanıza icazet veren bir anahtardır.

Bitcoin 2009’dan beri var olmasına karşın, kripto dünyalık birimleri ve blok zincir teknolojisi uygulamaları mali açıdan hala yeni sayılıyor ve gelecekte elan aşkın tasarruf alanı bulması bekleniyor. Tahviller, pay senetleri ve vesair finansal varlıklar dahil yetişmek üzere tüm ustalıklemler nihayetinde uygulayım bilimi kullanılarak gerçekleştirilebiliyor.

Kripto varlık örnekleri
Binlerce kripto mangır birimi vardır. Bilindik kripto birimlerinden birkaçı:

Bitcoin:

2009 senesinde hayata geçen Bitcoin, ilk kripto mangiz birimiydi ve hala en çok muamele gkalıntı kripto kazanç birimi olmaya devam ediyor. Bu nakit birimi Satoshi Nakamoto (mutlak kimliği hala bilinmeyen bir kişinin veya grubun eğreti adı başüstüneğu titrılıyor) aracılığıyla vüruttirildi.

Ethereum:

2015 senesinde vüruttirilen Ethereum, Ether (ETH) yahut Ethereum adı maruz kendi kripto finans birimine ehil bir blok zinciri platformudur. Bitcoin’den sonraki en popüler kripto mangiz birimidir.

Litecoin:

Bu tıngır birimi, bitcoin’e en çok analog ancak daha hızlı ödemeler ve henüz aşkın işleme cevaz veren süreçler gibi yenilikler vüruttirmede henüz hızlı tutum etmiştir.

Ripple:

Ripple, 2012 senesinde hayata sabık dağıtılmış bir şart defteri sistemidir. Ripple, tek kripto tıngır birimini bileğil, farklı türdeki ustalıklemleri arkasında olmak bağırsakin bile kullanılabilir. Arkasındaki şirket, çeşitli vezneci ve mal kurumlarıyla çallıkışmıştır.

Bitcoin olmayan kripto dünyalık birimleri, onları bu ilk kripto para biriminden kocaoğlanrt eylemek derunin topluca “altcoin” olarak anılır.

Kripto varlık birimi ne satın cebinır
Güvenli bir şekilde ne kripto mangiz birimi satın alacağınızı düşkünlük ediyor olabilirsiniz. Bu aşamada tipik olarak üç kadem vardır. Bunlar:

1. Girişim: Bir platform teşhis

İlk girişim, hangi platformun kullanılacağına hüküm vermektir. Umumi olarak, anadan görme bir aracı alım yahut özel kripto kredi borsası ortada intihap yapabilirsiniz:

Tradisyonel aracı kurumlar. Bunlar, kripto nakit biriminin kanatı aralık pay senetleri, tahviller ve ETF’ler gibi öteki mali varlıkları satın derç ve satma yolları sunan çevrimiçi aracı kurumlardır. Bu platformlar genellikle elan sakıt iş maliyetleri sunsalar da kripto vakıf konusunda elan azca özelliğe sahiptir.
Kripto kazanç borsaları. Her biri farklı kripto tıngır birimleri, cüzdan depolama imkanları, faiz getiren durum seçenekleri ve henüz pek çok imkan sunan çok nüshada kripto dünyalık borsası arasından intihap yapabilirsiniz. Birşunca borsa varlık tabanlı olarak ücretler aldatmaır.
Farklı platformları kontralaştırırken, ne kripto dünyalık birimlerini sundukları, ne tür ücretler aldıkları, asayiş özellikleri, depolama ve tıngır çekme seçenekleri ve rastgele bir eğitim kaynağı sunup sunmadıklarını bölüm önünde bulundurun.

2. Girişim: Hesabınıza tıngır yatırma

Platformunuzu seçtikten ahir kadem, işlem yapmaya esaslayabilmeniz karınin hesabınıza tıkır yatırmaktır. Strüktürlabilecekler platforma nazaran bileğçalışmase de, çoğu kripto finans borsası, kullanıcıların banka yahut saygınlık kartları ile Kul doları, İngiliz sterlini yahut avro kabil yasal (yani bir ülke aracılığıyla çırefikalmış olan) vakıf birimlerini kullanarak kripto vakıf satın almalarına olanak verir.

Güven anaçı ile kripto dünyalık satın kısaltmak riskli akseptans edilir ve bazı borsalar bunu desteklemez. Temelı itibar anaçı şirketleri bile kripto tıngır nöbetlemlerine mezuniyet vermemektedir. Bunun nedeni, kripto varlık birimlerinin epey değanlayışkenlik göstermesi ve mukannen varlıklar karınin borca girilmesinin tavsiye edilmemesi veya ali para kartı muamele ücretleri ödeme riski kavil konusu olmasıdır.

Temelı platformlar antrparantez ACH (Kendiliğinden Takas Merkezi) transferlerini ve banka havalelerini bile kabul edecektir. Akseptans edilen ödeme şekilleri ve kredi yatırma yahut çekme süresi, platforma göre başkalık gösterir. Aynı şekilde, mevduatın toplama edilmesi dâhilin sabık müddet de ödeme yöntemine gereğince değişmiş olur.

Dikkate aldatmaınması gereken önemli bir faktör bile ücretlerdir. Bunlara potansiyel dünyalık yatırma ve çekme ücretleri ile muamelat suni ücretleri dahildir. Ücretler ödeme yöntemine ve platforma nazaran değmedarımaişetecektir ve bu tarz şeylerin en çıbantan çatlakştırılması gerekir.

3. Hamle: Bir talimat verme

Aracı kurumunuzun veya borsanızın web sitesi veya mobil platformu marifetiyle bir istek verebilirsiniz. Kripto vakıf satın almayı planlıyorsanız, “satın al” seçeneğini ve buyruk teserü seçip satın yok etmek istediğiniz kripto dünyalık cirimını girerek ve siparişi onaylayarak bunu yapabilirsiniz. Aynı süreç “satış” emirleri bağırsakin de geçerlidir.

Kripto paraya plasman yapmanın başka yolları da vardır. Kullanıcıların kripto para satın almasına, satmasına yahut elinde tutmasına imkân tanılamayan PayPal, Cash App ve Venmo kabilinden ödeme hizmetleri bunlar beyninde sayılabilir. Ayrıca, aşağıdaki plasman vesaitı vardır:

Bitcoin trust: Düzgülü bir aracı kasıntı hesabı ile Bitcoin trust hisseleri satın alabilirsiniz. Bu araçlar, bireysel yatırımcılara borsa aracılığıyla kripto paralara erişim olanağı tanılamar.
Bitcoin envestisman fonları: Bitcoin ETF’leri ve Bitcoin yatırım fonları arasından kanunlar yapabilirsiniz.
Blok zinciri sehim senetleri veya ETF’ler: Ayrıca kripto paraların ve kripto para anlayışlemlerinin arkasındaki teknolojide uzmanlaşmış blok zinciri şirketleri yoluyla dolaylı olarak da kripto paralara mevduat yapabilirsiniz. Almaşık olarak, blok zinciri teknolojisini kullanan şirketlerin tutam senetlerini yahut ETF’lerini satın alabilirsiniz.
Sizin dâhilin en esen seçenek, mevduat hedeflerinize ve alabileceğiniz riske bakarak bileğmeseleecektir.

Kripto mangır nite saklanır
Kripto nakit satın aldıktan sonra, hücumlardan yahut hırsızlıktan savunmak derunin onu emniyetli bir şekilde saklamanız gerekir. Kripto mangır umumiyetle kripto paranızın özel anahtarlarını güvenli bir şekilde saklamak muhtevain kullanılan fiziksel cihazlar veya çevrimiçi nominalmlar olan kripto cüzdanlarında saklanır. Bazı borsalar, aracısız ortam üzerinde saklamayı kolaylaştıran cüzdan hizmetleri bile sunar. Ancak, tüm borsalar yahut aracı kurumlar size kendiliğinden olarak cüzdan hizmetleri sağlamaz.

Seçebileceğiniz farklı cüzdan sağlayıcıları vardır. “Har cüzdan” ve “soğuk cüzdan” terimleri kullanılır:

Sıcak cüzdan: “Hamam cüzdanlar”, varlıklarınızın özel anahtarlarını esirgemek midein çevrimiçi yazılı sınavm kullanan kripto kazanç depolamasını rapor paha.
Itici cüzdan: Sıcak cüzdanların aksine, dargın cüzdanlar (tesisat cüzdanları olarak da bilinir), özel anahtarlarınızı emniyetli bir şekilde saklamak sinein çevrimdışı elektronik cihazları kullanır.
Soğuk cüzdanlar çoğunlukla ücret ittihaz eğilimindeyken, har cüzdanlar ücret istem etmez.

Bitcoin ilk piyasaya sürüldüğünde, jurnal alışverişlemler yürekin bir fasılaç olarak ve bir fincan kahveden bir bilgisayara ve hatta taşınmazlar üzere oylumlu allıkımlara derece her şeyi satın almayı mümkün etmek üzere mutasavvertı. Bu tam olarak gerçekleşmedi; kripto mangır birimlerini onaylama eden kurumların adetsı artarken kripto varlık birimlerinin kullanıldığı mefret fiillemler seyrek görülmektedir. Yeniden de kripto mangır kullanarak e-tecim sitelerinden çok çeşitli ürünler satın başlamak mümkündür. İşte bazı örnekler:

Teknoloji ve e-kâr siteleri:

AT&T, newegg.com ve Microsoft kadar uygulayım bilimi ürünleri satan birmebzul şirket web sitelerinde kripto mangır ikrar ediyor. Bir e-tecim platformu olan Overstock, Bitcoin’i onaylama fail ilk siteler ortada görev aldı. Shopify, Rakuten ve Home Depot da kripto tıkır ikrar ediyor.

şatafatlı mallar:

Temelı şatafatlı ürün vandözları bir ödeme şekli olarak kripto parayı onaylama ediyor. Örneğin, çevrimiçi şatafatlı ürün vandözsı Bitdials, Bitcoin karşılığında Rolex, Patek Philippe ve diğer üst segment saatler sunuyor.

Arabalar:

Kitle pazar markalarından üst seviye şatafatlı vandözlara derece temelı otomobil satıcıları, ödeme olarak kripto mangır birimini hali hazırda akseptans etmekte.

Sigortalar:

2021’in Nisan ayında, İsviçreli sigorta şirketi AXA, hayat sigortası hariç bütün sigortaları yürekin (tertip problemlerı haysiyetiyle) Bitcoin’i ödeme şekli olarak akseptans etmeye esasladığını duyurdu. ABD’bile nesil ve otomobil sigortası poliçeleri satan Premier Shield Insurance adlı şirket, prim ödemeleri derunin de Bitcoin onaylama ediyor.

Elden kripto mangiz akseptans etmeyen bir vandözdan kızılışdataş tamir etmek muhtevain kripto nakit kullanıvermek isterseniz, ABD’bile BitPay kabil bir kripto varlık banka kartı kullanabilirsiniz.

Kripto tıngır sahteciliği ve kripto kredi tokatçılığı
Ne yazık ki kripto varlık suçları yükselişte. Kripto varlık ayyarlığında kullanılan yöntemler ortada şunlar sayılabilir:

Naylon web siteleri: Yatırım hayata geçirmeye devam etmeniz koşuluyla, eke, garantili getiriler vaat fail ve yapmacık referanslarla kripto jargonu kullanan düzmece siteler.

Mevhum Ponzi şemaları: Kripto kredi kabahatluları, dijital mangiz birimlerine yatırım çıkarmak kucakin uydurma fırsatlar öne sürer ve kadim yatırımcıların ödemelerini yeni yatırımcılardan elde edilen tıkır ile yaparak eke getiri taçılsamaları yaratır. Bir üçkâğıtçılık operasyonu olan BitClub Network, failleri Ayakyolu 2019’da yakalanmadan önce 700 milyon dolardan bir tomar mangiz topladı.

“Ünlü” yerıltmaları: Tokatçılar, tahminî bir varlık birimindeki plasmanınızı zaitrmayı vaat fail milyarderler yahut tanılamanmış isimler olarak internette kendilerini gösterir ancak bunun yerine gönderdiğiniz tüm parayı çalar. Ünlü bir iş adamının sınırlı bir kripto para birimini desteklediğine üzerine söylentileri başlatmak karınin mesajlaşma uygulamalarını veya sohbet odalarını da kullanabilirler. Yatırımcıları satın almaya ve yükselmekı pozitifrmaya isteklendirme ettikten sonra, dolandırıcılar ellerindekini satar ve dünyalık biriminin kıymeti düşer.

Aşk tokatçılığı: FBI, çevrimiçi flört ayyarlığı eğilimi konusunda ihtarda bulunmuş oldu. Bu üçkâğıtçılık türünde tokatçılar, flört uygulamalarında veya toplumsal medyada tanıdıktıkları insanları sanal varlık birimlerine plasman hayata geçirmeye veya prosedür hayata geçirmeye ikna ediyor. FBI’ın İnternet Taksiratı Şikayet Merkezi, 2021’in ilk yedi ayında 1.800’den bir tomar kripto odaklı aşk dolandırıcılığı gerçekleştirildiğine ve zayiatın 133 milyon dolara ulaştığına dair bir ifade yayınladı.

Dolandırıcılar meşru tahminî nakit tüccarları gibi görünebiliyor yahut insanları kendilerine vakıf vermeleri kucakin ayartmak üzere yapmacık borsalar kurabiliyor. Farklı bir kripto dolandırıcılığı da kripto tıkır birimlerindeki bireysel tekaütlük hesapları bağırsakin uydurma satışlar gerçekleştirilerek düzenleniyor. Peşi sıra, suçlular ölçün kripto kazanç korsanlığı yöntemlerini kullanarak insanoğluın farazi paralarını sakladıkları sayısal cüzdanlara erişim sağlamlıyor ve hırsızlığı gerçekleştiriyor.

Kripto tıkır birimi güvenli midir?
Kripto mangiz birimleri umumiyetle blok zinciri teknolojisi kullanılarak oluşturulur. Blok zinciri, teamüllemlerin “bloklara” kaydedildiğini ve devir damgasıyla alışverişaretlendiğini söyleyiş eder. Bu nispeten muhtelitşık bir teknik maslahatlemdir fakat sonuç olarak korsanlar aracılığıyla yıkma edilmesi cebir bir kripto kredi birimi mesleklemleri sayısal şart defteri elde edilir.

Hatta, alışverişlemler iki aşamalı kimlik doğrulama gerektirir. Örneğin, prosedür temellatmak yürekin bir kullanıcı adı ve parola girmeniz istenebilir. Peşi sıra, metanetli düşünceı aracılığıyla kişisel çökertme telefonunuza gönderilen bir kimlik kartı doğrulaması kodu girmeniz gerekebilir.

Sahabet önlemlerinin mevcut olması, kripto kazanç birimlerinin saldırılara engelsiz olmadığı fehvaına gelmez. Ali miktarlarda varlık elde edilen temelı saldırılar benizünden kripto vakıf piyasasına yeni giriş fail şirketler kocaman zayiat yaneşeliı. 2018 seneninın en oylumlu iki kripto varlık hücumsında, hacker’lar Coincheck’i 534 milyon dolar ve BitGrail’i 195 milyon dolarla vurdu.

ülke destekli paranın bilakis, tahminî mangiz birimlerinin değeri külliyen arz ve talebe gereğince belirlenir. Bu da yatırımcılar bâtınin önemli kulaklıçlara yahut muazzam kayıplara menşe olan vahşi dalgalanmalar yaratabilir. Kripto para yatırımları, pay senetleri, tahviller ve plasman fonları kabil kökleşik finansal ürünlerden çok elan azca düzenleyici korumaya tabidir.

Kripto tıkır ile güvenli envestisman halletmeye dayalı dört ipucu
Müstehlik Raporlarına göre tüm yatırımlar risk taşır, fakat temelı uzmanlar kripto kazanç birimlerini elan riskli mevduat seçeneklerinden biri olarak görüyor. Kripto dünyalık birimlerine envestisman yapmayı düşünüyorsanız buradaki ipuçları bilinçli intihabat yapmanıza yardımcı mümkün.

Borsaları araştırın:

Yatırım yapmadan önce kripto mangır birimi borsaları karşı selen edinin. İşlem çıkarmak derunin tercih edilebilecek 500’den lüks borsa başüstüneğu keşif ediliyor. Bir hamle atmadan önce mesafeştırmanızı dobra dokuman, yorumları okuyun ve daha deneyimli yatırımcılarla görüşün.

Sayısal paralarınızı nite saklayacağınızı öğrenin:

Kripto varlık birimi satın almanız halinde bir muhafaza çözümü bile kullanmanız gerekir. Kripto paralarınızı bir borsada yahut sayısal cüzdanda tutabilirsiniz. Farklı cüzdan türleri vardır ve her biri farklı avantajlara, yöntem gereksinimlere ve emniyet unsurlarına sahiptir. Mevduat yapmadan önce borsalar araştırdığınız gibi saklama seçeneklerinizi bile çatlakştırmanız gerekir.

Yatırımlarınızı çeşitlendirin:

Çeşitlendirme, rastgele bir eksiksiz plasman stratejisinin anahtarıdır ve bu, kripto vakıf birimine mevduat yaparken de geçerlidir. Örneğin, yalnızca adını bildiğiniz midein tüm paranızı Bitcoin’e yatırmayın. Binlerce yöntem vardır en çok erkân, mevduatınızı çeşitli kredi birimlerine dağıtmaktır.

Oynaklığa müheyya olun:

Kripto tıkır piyasası bayağı bileğmeselekendir, bu nedenle iniş ve çıkışlara karşı hazırlıklı olun. Fiyatlarda dramatik dalgalanmalar görmüş olacaksınız. Envestisman portföyünüz yahut can kuşu esenlığınız bunu kaldıramayacak noktadaysa kripto para birimi sizin kucakin akıllıca bir intihap olmayabilir.

Kripto vakıf şu sıralar son perese popüler olsa da hala emekleme aşamasında olduğu ve berenarı spekülatif bir görüntü sergilediği sıkıntısızıldan çıayallmamalıdır. Yeni bir şeye envestisman yapıp etmek, beraberinde çok adetda kızgınğu da getirir, bu nedenle hazırlıklı olun. Katılmak istiyorsanız aralıkştırmanızı kuruluşn ve önemsiz bir yatırımla başlayın.

Çevrimiçi ortamda güvende kalmanın en kazançlı yollarından biri mürtefi nitelikli bir antivirüs kullanmaktır. Kaspersky Internet Security sizi kötü ammaçlı yazılım istilasına, casus yazılı sınavmlara, done hırsızlığına karşı savunur ve banka düzeyinde şifreleme kullanarak çevrimiçi ödemelerinizi korur.

Cryptojacking, kişilerin cihazlarının (bilgisayarlar, rahatıllı telefonlar, tabletler ve hatta sunucular) siber zevallular aracılığıyla kripto nakit madenciliği için nihan ve destursuz bir şekilde kullanıldığı bir siber suç türüdür. Birhayli siber denizç biçimi kadar burada da lakinç da kâr elde etmektir fakat vesair tehditlerden farklı olarak, cryptojacking kurbandan ağız ağıza mestur yaşamak üzere mutasavvertır.

Cryptojacking nedir?
Cryptojacking, kendisini bir bilgisayara yahut taşınabilir cihaza gizleyerek elektronik beyinın kaynaklarını kripto vakıf madenciliği yürekin kullanan bir tehdittir. Kripto dünyalık birimi, “token” yahut “coin” biçimindeki sayısal yahut hayalî paradır. En geniş olarak bilineni Bitcoin’dir ancak yaklaşık 3.000 farklı kripto kazanç biçimi vardır. Bazı kripto dünyalık birimleri saygınlık kartları yahut özge projeler kanalıyla fiziksel dünyaya girerken, çoğu sanal sözır.

Kripto vakıf birimleri, “blok zinciri” olarak bilindik dağıtılmış veritabanı teknolojisini kullanır. Blok zinciri, son güncellemeden bu yana gerçekleeğlenceli tüm hizmetlemler hakkında mevrut bilgilerle sistemli olarak güncellenir. Son teamüllemlerin her biri kompozitşık bir matematiksel prosedür kullanılarak bir “blok” olarak birleştirilir.

Yeni kripto nakit birimi bloklarının üretiminde fen işlem gücü mealında kişilere güvenir. Kripto kredi birimleri, bilgelik muamele gücü sağlayan kişmüterakki kripto kredi ile ödüllendirir. Bilgi muamelat kaynaklarını bu şekilde kripto finans mukabillığı sunanlara “madenci” adı verilir.

Elan önemli kripto kredi birimleri, vacip matematiksel hesaplamaları tamamlamak ciğerin özel elektronik beyin donanımlarıyla çaldatmaışan madenci ekiplerini kullanır. Bu aktivite önemli oranda elektrik gerektirir; örneğin Bitcoin ağı kucakin şu anda yılda 73 terawatt saatten aşkın enerji kullanmaktadır.

Gizli kripto mangır madencileri ve zımni kripto kredi madenciliğinin geleceği
Cryptojacking, doğrusu gizli kripto kredi madenciliği tam olarak şu noktada devreye giriyor: Pinhan kripto finans madencileri, devasa maliyetler üstlenmeden kripto mangiz madenciliğinin avantajlarından müstefit olmak talip insanlardır. Bilinmeyen kripto mangır madenciliği, korsanların pahalı madencilik donanımları satın almadan ya da muazzam cazibe faturaları ödemeden kripto nakit madenciliği yapabilmesine olanak tanılamar. şahsi bilgisayarlarda en çok madenciliği yapılan kripto mangiz birimi türü, izlemesi sıkıntı başüstüneğu midein siber hatalulara hitap eden Monero’dur.

Cryptojacking girişimlerinin düşüşte mi yoksa yükselişte mi evetğu tartışorospuı bir konudur. Cryptojacking, özellikle Bitcoin ve Monero yürütmek üzere kripto varlık birimlerinin bileğeriyle orantılı olarak enseış eğilimi gösterir. Ancak son yıllarda dü faktör cryptojacking girizgâhimlerinde bir skatümleme etkisi yarattı:

Kolluk kuvvetlerinin aldığı pıtrakı önlemler.
Kripto dünyalık madencileri bâtınin çok önemli bir kent olan Coinhive’ın kapatılması. Coinhive, web sitesi ziyaretçilerinin bilgisayarlarını Monero madenciliğine akla yatkın hale getiren bir JavaScript kodu sağlamlıyordu. Coinhive’ın esenladığı kodun aşırıye yararlanmaı önemli bir hızla yayıldı. Bu madencilik komut dizisi, korsanlar aracılığıyla kent sahibinin bilgisi haricinde bile bir web sitesine eklenebiliyordu. Site, Mart 2019’bile kapandı ve böylece sitelerdeki bulaşmaların nüshası hızla düştü.
Cryptojacking taarruzlarının altında yatan motivasyon son basamak basittir: Vakıf. Kripto mangır madenciliği sahip olmak çok kârlı bir iş olabilse de, öncesinde çok oylumlu maliyetleri üstlenmeden kâr elde etmek bir hayli zordur. Cryptojacking, kripto varlık madenciliğinin abç oluşum fail bir tezahürüdür ve bu yalnızç derunin yüksek, ucuz fakat kanun dışı bir kez sunar.

Cryptojacking kesinlikle çkızılışır?
Siber zevallular, cryptojacking yazılımı yüklemek dâhilin cihazlara siber hücumlar düzenler. Bu nominalm kayırıcı planda çtuzakışır, kripto finans madenciliği yapar veya kripto mangır cüzdanlarından çalar. Şüphe duymayan kurbanlar ekseriya cihazlarını kullanmaya devam fiyat fakat aygıt performansları düşebilir yahut temelı gecikmeler yaşanabilir.

Korsanlar, kurbanların cihazını gizliden gizliye kripto nakit madenciliğinde kullanırken dü vadi izler:

Kurbanı bir elektronik posta ile kötü lakinçlı bir irtibatya tıklamaya inandırma ederek bilgisayara kripto nakit madenciliği kodu yüklemek
Bir web sitesine ya da çevrimiçi reklama, kurbanın tarayıcısına yüklendikten sonra otomatik olarak çtuzakışan bir JavaScript kodu bulaştırmak
Elektronik beyin korsanları, mazi dkatüşü en üst seviyeye çıkarmak kucakin çoklukla bu iki yöntemi de kullanır. Her dü durumda da harf, cryptojacking komut dizisini cihaza yerleştirir ve kurban çallıkışırken kendisi de peş planda çkırmızııştıynet devam fiyat. Hangi muamele kullanılırsa kullanılsın, komut dizisi kurbanların cihazlarında karmaşık riyazi problemler yürütür ve meyveları korsanın arama etmiş olduğu bir sunucuya gönderir.

öteki kötü amaçlı yazılı sınavm türlerinin bilakis, cryptojacking komut dizileri bilgisayarlara yahut kurbanların verilerine muhatara vermez. Yapmış oldukları şey bilgisayarın işlemlemci kaynaklarını çalmaktır. Bireysel kullanıcılar midein bilgisayar başarımının ağırlaması zor verebilir. Ancak gizli kripto madenciliğinin kurbanı konumuna mevrut aşkın nüshada sisteme sahip üretimlar ciğerin gerçek kayıplara ne olur. Örneğin:

Etki masası tasarrufı ve BT departmanının sorunu çözüme kavuşturma umuduyla performans sorunlarını izlem etmek ve bileşenleri yahut sistemleri tahrif etmek midein harcadığı hin.
Yükselen cazibe faturaları.
Mahrem kripto kazanç madenciliği yalnızçlı bazı komut dizileri, bir ağdaki vesair cihazlara ve sunuculara virüs bulaşmasına kere heveslian şifreleme özelliklerine sahiptir. Bu da onların tespit edilmesini ve kaldırılmasını zorlaşır. Bu komut dizileri, rakip gizli kripto tıkır madenciliği yazılımlarıyla cihaza virüs bulaşıp bulaşmadığını da esasen yoklama edebilir. Diğer bir bilinmeyen kripto tıngır madenciliği yazılımı alacaklandığında, komut dizisi onu dönem dışı buzakır.

Kapalı kripto vakıf madenciliğinin ilk zamanlarında, temelı web yayıncıları, sitelerini ziyaret eden kişilerden, cihazlarının kripto mangiz madenciliğinde kullanılması sinein izin isteyerek trafiklerinden mangır kazanmaya çhileışmıştı. Bunu adil bir bileğiş tokuş olarak lanse ediyorlardı; görüşmeçiler ücretsiz gönülğe ulaşıyor, önlığında şehir bile onların bilgisayarlarını madencilik yürekin kullanıyordu. örneğin düzen sitelerinde kullanıcılar sayfayı bariz tuttuğu sürece JavaScript kodu madencilik bünyeyordu. Kullanıcılar siteden ayrıldıklarında ise kripto madenciliği medarımaişetlemi sonlanıyordu. Bu yaklaşım, siteler yaptıkları şey konusunda tam olarak şeffaf olurlarsa hizmete yarayabilir. Burada kullanıcılar dâhilin zorluk, sitelerin selim olup olmadığını bilmektir.

Kripto tıkır madenciliğinin kötü ammaçlı güruhmleri, kısaca cryptojacking, siteden ayrıldıktan çok sonrasında da mezuniyet istemeden çaldatmaıştıynet devam değer. Bu, şüpheli sitelerin sahipleri evet da kanuni siteleri ele geçiren korsanlar aracılığıyla kullanılan bir tekniktir. Kullanıcıların, ziyaret ettikleri bir sitenin bilgisayarlarını kripto kredi madenciliği için kullandığına konusunda hiçbir fikri yoktur. şifre, üstelik edilmesi mümkün olmayacak düzeyde sistem kaynağı kullanır. Kullanıcı görünür tarayıcı pencerelerinin kapalı olduğunu düşünse de bariz artan bâtın bir cam vardır. Bu ekseriyetle görev çubuğunun altına veya saatin arkasına sığabilecek boyutta bir açılır gözenek mümkün.

Cryptojacking yazılı sınavmları masabedenü bilgisayarları maksat vadi şekilleri kullanarak Android mobil cihazlara da bulaşabilir. Bazı saldırılar, indirilen bir uygulamaya gizlenmiş bir Truva atı marifetiyle gerçekleştirilir. Hassaten kullanıcıların telefonları virüslü bir siteye yönlendirilerek bir açılır pencerenin daim ayan kalması sağlanabilir. Telefonların işlem gücü nispeten sınırlı olsa da, kapalı kripto mangiz madenciliği yapanların çok adetda saldırı görüntülemek suretiyle toplamda ehliyetli bir güce ulaşması mümkündür.

Bitcoin satın girmek bâtınin birhayli borsa bulunuyor. Bu borsaları kullanabilir ve kolayca bitcoin satın alabilirsiniz. Benim kullandığım ve en çok sevdiğim borsa Binance. Esasen kendileri bu sektörde lider ve dünyanın 1 numarası. Sizlere ilk Binance’den bitcoin ne alınır onu anlatacağım henüz sonra Türk borsası olan Bitlo’dan nite bitcoin cebinır ondan bahsedeceğim. Binance’ın hem Toptan, hem bile ülkemizde canlılık gösteren 2 borsası bulunuyor. Siz Toptan’e üye olduktan sonra kolaylıkla dü borsa beyninde geçiş yapabiliyorsunuz. İkisinin üstelikı ne diyecekseniz Binance Küresel’bile elan çok özellik ve henüz çok coin var. Türk versiyonunda ise kısıtlı adetda coin mevcut ancak Kazanç yatırma işlemlemlerini buradan yapabiliyoruz. Ayrıca Türk sahipli ve kolayca kullanımı olan borsa tutunmak isterseniz de Bitlo’yu kullanabilirsiniz. İki borsadan da süflida anlattığım şekilde çabucak bitcoin alabilirsiniz.

Binance Bitcoin Kesinlikle Karşıır?
Husus öz Binance’den nite bitcoin alınır bakalım. Haneünüzü korkutmasın çok basitçe.

Binance’ye buraya tıklayarak üye oluyoruz.
Üyelik bilgilerimizi girdikten sonrasında kimliğimizi doğruluyoruz.
üzeri doğrulama maslahatlemleri tamamlandıktan sonrasında uygulamayı indiriyoruz.
Uygulamanın yatırma bölümünden Hazır para’i seyonga TRY seçiyoruz.
Banka transferi seçiyoruz burada bizi Binance TR’ye yönlendiriyor.
Binance TR uygulamasını da indiriyoruz.
Binance TR uygulamasına aynı giriş bilgileriyle giriş yapıyoruz.
Cüzdan kısmınden Mangır Yatırma Seçeneğini seçiyoruz.
Burada yatırmaya bastıktan sonra TRY’yi seçiyoruz.
Akbank, Vakıfbank, Tarım Bankası, Fibabank a 7/24 Havale&EFT yapabiliyorsunuz. Başka bankalardan ise EFT yapabilirsiniz.
Aldatma-Sat kısmınden Ortalık Emrini seçiyoruz. Kötüdan kaç Türk Lirası ile bitcoin ahzetmek istiyorsanız alabiliyorsunuz.
Binance TR uygulamasından aldığınız coinleri Binance Global’e gönderip orada daha çokça coin ile muamelat eylemek isterseniz Aktarma bölümünden Global hesabınıza gönderebilirsiniz.
Yukarıda dünyanın en kocaman borsası olan Binance’den bitcoin satın derç maslahatlemlerini anlattım. Şimdi Türk Borsası olan Bitlo’dan bitcoin elbette alınır ona bakalım..

Bitlo Bitcoin Nite Karşıır?
Şimdi ise Türk borsalarından benim de çok sevdiğim Bitlo’dan elbette bitcoin karşıır onu inceleyelim.

Bitlo’evet buraya tıklayarak üye oluyoruz.
Üyelik bilgilerimizi girdikten sonra kimliğimizi doğruluyoruz.
Uygulamayı indiriyoruz ve giriş dokumayoruz.
Adida Yatır/Çek kısmınden oranlama numaralarına dilediğimiz nicelikı yatırıyoruz. Ziraat bankası, Akbank ve Vakıfbank’a 7/24 havale yapabilirsiniz. üste özge bankalardan da EFT yapabilirsiniz.
Elan sonrasında Palas bölümüne geliyoruz.
Basit kısmınde Hileışta kaç Türk lirası ile bitcoin satın alacaksanız onu hatyoruz.
Bitcoin tuzak butonuna tıkladığımızda bitcoinimizi almış oluyoruz. Doğrulama ciğerin Cüzdan kısmınden hangi coininizden ne derece var görebilirsiniz.
Hafif bir şekilde ülkemizde faaliyet gösteren Bitlo’dan bitcoin ne alınır anlatmaya çkırmızııştım umarım faydalı olmuşdolaşma.

Bitcoin Nereden Alınır?
Elan önce de bahsettiğim kabilinden bitcoin kullanmak istiyorsanız Binance ve Bitlo’yu kullanıvermek size yetecektir. Tabii farklı borsalardan da bitcoin satın almanız muhtemel. Bunu sebep tercih edeceğim niteleyerek soruyorsanız temelı borsaların farklı kampanyaları olabiliyor. Bu kampanyalardan faydalanmak isterseniz bitcoini farklı borsalardan da satın alabilirsiniz. Kötüda bitcoin nereden alınır sorusunun cevapı olan temelı borsaları görebilirsiniz:

Binance
TR Binance
Bitlo.com
Gate.io
Bitpanda
Coinbase Pro
Bitfinex
Bitstamp
Kraken
Kucoin
CEX.IO
Paribu
BTCTurk
Icrypex
Bu borsaları da detaylıca en yeğin bitcoin siteleri kırsında inceledim. Yekpare detaylar derunin sayfayı görüşme edebilirsiniz. Ben size en kolaylarını söyledim bazı borsaların arayüzleri mecburiyet olabiliyor buna nazaran tercihlerinizi sizin belirlemeniz gerekecektir. Ayrıca bazı borsalarda (Binance) kaldıraçlı mesleklemler bile açılabiliyor. Bu hizmetlemler yatırdığınız paranın katlarıyla prosedür yapmanızı katkısızlıyor. Fakat bunun hızlı getirisi evetğu üzere hızlı gnaşisü bile bulunduğunu unutmayalım. Kaldıraçlı fiillemleri katı referans etmiyorum.

Bitcoin Nerede Saklanır?
Bitcoinimizi aldık evet bunun eminğini kesinlikle katkısızlayacağız. Bitcoin’i saklamak midein borsalara güvenebilirsiniz. Ben coinlerimi her vakit prosedür yapmış olduğum için Binance’bile tutuyorum. Sizde borsalarda tutacaksanız emniyet kısmınden eminğinizi yükseltmelisiniz. Bunun e-benzeyen ile doğrulama ve SMS ile doğrulamayı açmalısınız. Rastgele bir prosedür yapacağınız vakit eğri ile mevrut kodu ve SMS ile gelen kodu girmelisiniz. Güvenliği daha üst düzeye çıkartmak istiyorsanız Google Authenticator uygulamasını da kullanmanızı öneririm. Binance kullanıyorsanız buradan nite etkinleştirileceği ile müntesip veri alabilirsiniz.

Bitcoininizi hatta dargın cüzdanlarda da saklayabilirsiniz. Antipatik cüzdanlarda sakladığınız bitcoin’e, dünyada bitcoin mining yapan 2 elektronik beyin kalsa de ulaşabilirsiniz. Dargın cüzdanınızı kaybetseniz birlikte, cüzdanı kurarken 12 adet kelimeyi bir yere hamiş edip şifreyi girerseniz yine bitcoininize ulaşabilirsiniz. Bir numara yapmanız müstelzim kelimeleri ve şifreyi kaybetmemek olacaktır. Sizler muhtevain fasılaştırdığım en sağlıklı dargın cüzdan içeriğini inceleyebilirsiniz.

Para Ekeı ile Bitcoin Satın Ahiz
Saygınlık ekeıyla bitcoin satın alabileceğiniz bazı siteler var fakat buralarda komisyonlar çok faik. Bu yüzden size kredi kartvizitı ile bitcoin almayı satın almayı önermiyorum. İleride bazı siteler para ekeı ile dünyalık yatırma komisyonunu indirirlerse bu şekilde vira etmek mantıklı kabil fakat şuan karınin çok mantıklı gelmiyor.

Bitcoin Satın Aldıktan Sonrasında Konstrüksiyonlacaklar
Bitcoin’inizi aldıysanız artık enseış yükselişleri uyma edebilirsiniz. Bitcoininizi düzenıp unutacaksanız Binance’nin staking özelliğinden bile faydalanabilirsiniz. Staking özelliği coinlerinizi tutarak nakit kazanmanıza yardımcı olabilir. Kısaca bitcoin yükseliyorsa hem faizden hem bile bitcoinin yükselişinden kulaklıırsınız.

Kripto paralar çok oynak paralardır. Bir günde mefret paralar kazanabilir ve koca paralar kaybedebilirsiniz. Bu yüzden tetik olmanızda yarar var. Binance Lite’ı öğrendikten sonra azıcık henüz meraklı geçmek yürekin alışılagelen versiyona geçebilir ve desktoptan detaylı grafikleri de inceleyebilirsiniz.


Uzmanlaşmak ve şiddetleca dünyalık iktisap etmek istiyorsanız da Vadeli işlemleri öğrenebilirsiniz. Vadeli işlemlemlerde varlığınızın 100 tıkızna derece bitcoin yahut altcoin satın kurumı yapabiliyorsunuz. Doğal burada şöyle bir gidiş var. Bitcoin yükselirse, tamam yavuz kazanacaksınız fakat düşerse bile bir o denli çok kaybedeceksiniz. Sizin elan yeni kullanıcı olduğunuzu düşündüğüm ciğerin öncelikle en kafatan kafalamanızı daha sonrasında ilerlemenizi salık ederim.

ümit ederim bitcoin elbette alınır, bitcoin nereden karşıır tasarmı beğenmişsinizdir. Bu ovayı ihvanınızla paylaşarak onlarında haydi haydi bitcoin yatırımı yapmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Rastgele bir sorunuz olursa tefsir bölümünden sorarsanız, yardımcı olabilirim.

Son ayların en çok sayfaşulan konularından birisi Bitcoin ve kripto paralar. 2020’nin son günlerinde ve 2021’in az daha tümünde bitcoin haberleri dursuz duraksız insanları heyecanlandırmaya devam etti. Manzara hakeza olunca Bitcoin karşı birbir hayli soru da ortaya çıkıyor. Bitcoin nasıl karşıır, nereden Bitcoin alabilirim üzere sorular her insanın kaygı ettiği mevzular beyninde. Gelin şimdi kamu baş başa Bitcoin’in nereden kırmızıındığını inceleyelim!


Bitcoin Nereden Alınır?
Bitcoin, kripto tıkır aldatmaıp satmanıza imkân sağlayıcı kripto mangır borsaları üzerinden tuzakınabilir. Nasıl bitcoin madenciliği gibi bir şık yardımıyla Bitcoin sahibi olunabilse de bu olabildiğince baskı bir yol.

Bitcoin’in kripto tıkır borsaları üzerinden allıkınabildiğini söyledik. Fakat bunu beş on daha özelleştirmek gerekiyor. Çünkü kripto nakit dünyasında yüzlerce, hatta 300’den bir tomar kripto mangır borsası bulunan. İşte bu yüzden Bitcoin yutmak karınin emniyetli bir ortam seçimi çok amma çok önemli. özen edilmesi gereken biraşırı yer var.

Borsanın prosedür hacminin ali olması, borsada devamlı bir şekilde iş dokumaldığını ve kısmen de olsa insanların borsaya güvendiği fikrini ortaya çıailer.


Coin Sayısı
Kripto para dünyasında daimî bir şekilde yükselişler ve düşüşler görüyoruz. Elbet yükselişlerden ve düşüşlerden faydalanmak bâtınin borsadaki coin sayısı önemli. Fakat güvenilirlik açısından kesin bir şey irat etmek muhtemel değil.

Kripto varlık dünyasında binlerce proje bulunan. Ancak bu tarz şeylerin yetişkin çoğunluğu muteber değil. İşte bu yüzden coin nüshası yüksek ve güvenilir projelerin mevcut evetğu borsalar tercih edilmeli.


İşlem Çifti Skorsı
İşlem çifti adetsı uyanıklık edilmesi gereken mevzular arasında. BTC/USDT, ETH/USDT, BTC/TRY, ETH/BTC kabilinden ibareler işlem çiftini kaydetmek kucakin kullanılır. İşlem çifti henüz yeni bir yatırımcı sinein önemli olmasa da profesyonelleştikçe arbitraj masnu şansınızı yükseltecektir.


Hareketli Uygulama Kullanımı
Kripto varlık dünyasında yeniyseniz, mektep çocuğu bir yatırımcının bilmesi müstelzim noktaları kolaylıkla halledebilecek bir borsada arz almanız önemlidir. Kullanmaı zorlamasız olan bir borsa seçmek yatırımlarınızı rahat bir şekilde yönetmenizi esenlayabilir.

Kullanıcı Adetsı
Kullanıcı nüshası, prosedür hacmiyle mevsuk orantılı denilebilir. Milyonlarca üyesi kâin bir borsada muamele açmak hem yatırımlarınızın güvende olduğunu hissettirebilir. Diğer yandan işlem hacminin etkili olması da check here arkaı sağlamaktadır.


Nakit Yatırma ve Çekme Seçenekleri
Bir borsanın eğer olmazsa imkânsızı, vakıf yatırma ve çekme seçenekleridir diyebiliriz. Çünkü her kripto tıngır borsası TL yatırma ve çekme mesleklemlerine destur vermiyor. İşte bu yüzden bu özelliklere mevla bir borsada işlem sahip olmak 7/24 yatırımlarınızı denetleme etmenizi sağlamlayacaktır.
Bu kırmızda Bitcoin nereden karşıır sorusuna yanıt vermeye çaldatmaıştık!

Zahir sorular bunlarla da bitmiyor. Kripto vakıf borsasının kullanmaını öğrenmek, kazanç yatırma ve çekme seçenekleri bile bilinmesi gereken noktalardan birisi. Bitcoin nereden karşıır sorusunu cevapladığımıza bakılırsa, cevabı biraz elan özelleştirelim ve dikkat etmeniz gereken noktalara basar atalım!


Bitcoin Yutmak İçin Borsa Seçimi
Bitcoin kırmızıırken borsa değme dair dikkat edilmesi gereken birkaç parça zir mebdelık bulunuyor. Bunları, prosedür hacmi, coin sayısı, iş çifti nüshası, taşınabilir aplikasyon kullanmaı, ulama özellikler, kullanıcı sayısı, mangiz yatırma ve çekme seçenekleri olarak sıralayabiliriz. Zahir bunları söyledik ama bu terimlerin fehvaı ne ve ne anlayışimize yarayacak?


İşlem Hacmi
İşlem hacminin ilgi edilmesi müstelzim bir nokta olduğunu söyledik. Peki nedir bu işlem hacmi? İşlem hacmi esasen teknik analizde bile karşınıza çısoy bir konum ve analistler aracılığıyla dikkate kızılınana bir bekçi.

İşlem hacmi, borsa üzerinde yahut bir tutam, kripto paranın üzerinde gerçekleşen çekicilik satım davranışlemlerinin toplamına deniyor. Bir kişi 100 TL değerinde Bitcoin hileıp, 110 TL’ye satarsa, toplamda oluşturduğu iş hacmi 210 TL olacaktır.

Bitcoin ve kripto paralar son senelerın en çok lafşulan konularından birisi haline geldi. Özellikle de 2021 seneninın esasen itibaren çok eke bir yatırımcı kitlesine ulaştı. Bunun beraberinde Bitcoin ve diğer bütün kripto vakıf birimlerinin ortalık değeri ise 2.57 trilyon (2.577.000.000.000) dolara derece yükseldi. Bitcoin dip yaptığı gün olan 22 Temmuz 2021’den beri yükselişini sürdürürken, yeni yatırımcılar da piyasaya giriyor. Evet Bitcoin elbette karşıır, Bitcoin’i nereden alabilirsiniz? Bu makaslamakmızda detaylı bir şekilde, en ince inceliksına derece nasıl Bitcoin alabileceğinizi inceledik. Umarız Bitcoin ve kripto varlık dünyasına düzgün bir başlangıçlangıç yapmanızı katkısızlarız. Hatmızın nihayetinde da değerlendirme yapmayı, sorularınızı sormayı ihmal etmeyin!

Bitcoin Nereden Cebinır?
Akıllara ilk özellikle gelen sorulardan birisi, Bitcoin nereden karşıır? Bitcoin bir kripto tıkır birimi olduğu için, kripto vakıf borsalarından alabilirsiniz. Basıcı burası da ilginç bir benek, ne borsa uygun ya da en âlâ Bitcoin sitesi hangisi sorularını sorduğunuzu duyar gibiyiz. Tığ 15sey.com olarak Binance’i kullanıyoruz ve milyonlarca erkek bile yatırımlarını Binance üzerindne yürütüyor. En esen borsalardan birisi evetğu da bir hakikat!

Pekâlâ illet Binance? Binance’in dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. 15 milyondan okkalı kullanıcıevet sahip olan Binance’in dünyanın en önemli kripto kredi borsası olduğunu söyleyebiliriz. özge taraftan milyarlarca dolarlık kripto dünyalık ticaretine de konut sahipliği örgüyor. Bu yüzden Bitcoin satın koparmak için Binance’e kaydolabilirsiniz!

Bitcoin kısaltması BTC olarak bilinmektedir. Kullanıcılara elektronik olarak dağıtılan sayısal vakıf birimidir. Tekrar dijital ortamlarda kullanılabilmektedir. Rastgele bir fiziki katlığı bulunmamaktadır. Herhangi bir merkeze mevla sıfır bir tıngır birimidir. Hareketsiz bir gösteriş evet da şbedduaıs tarafından, devletler aracılığıyla denetçi edilmez. Bitcoin fiziki olarak edisyonlamaz ve üretim dair fiziksel parada evetğu kabil sınırları bulunmaktadır. Kimilerine göre geleceğin kredi birimi Bitcoin’dir. Her bir Bitcoin benzersiz bir şekilde üretilir ve kopyalanamaz. Aynı şekilde imha da edilemez. Bitcoin merkezsizdir, dünyada sağlam çok elektronik beyin tarafından madencilik ile üretilmektedir.

Bitcoin Özellikleri Nelerdir?
Bitcoin özellikleri olabildiğince çeşitlidir. Dolar, Türk lirası gibi çok çeşitli ananevi varlık birimleri kabilinden herhangi bir merkezi otoriteye iye değildir ve kontrolör edilmemektedir. Bitcoin’i denetçi fail tarz bankası, poz ya da bir hükümet yoktur. Bitcoin dijital ortamda kodlarla korunmaktadır. Temeli geniş olan bir vüruttirici topluluklarına sahiptir ve prezantabl olarak geliştirilmektedir. Kilitsiz küreksiz kaynaklı bir nominalma ilgilidır.

 

Bircoin birlik bir otorite aracılığıyla muayene edilmeksizin dünyaya yayılmış olan sağlam çok düğüm tarafından güruhlmeye devam edilir. Tüm kârlemlerin organize olarak listesini tutan bir deftere sahiptir. Bu defterin adı Blockchain’dir. Bütün mesleklemler birbirlerine bağlanaklı olarak tutulan bloklarda saklıdır.

Bitcoin’i Ki Ortaya Çıkardı?
Bitcoin ilk olarak 2009 senesinde ortaya çıkmıştır. Satoshi Nakamoto lakabına ehil bir zat ya da eşhas aracılığıyla çıbayanlmıştır. Küşade menşe kodlu yazılı sınavm olarak piyasaya teşhistılmıştır. Bitcoin yaratıcısı hakkında rastgele bir hak bilgiye mevla olunmasa da için çok zait tahminler yürütülmektedir. Kendisinin Japon ve 37 yaşında biri başüstüneğu oranlama edilmektedir. Kriptografi bilirkişiı ve bir elektronik beyin bilimci evetğu düşünülmektedir. Fakat selim bir İngilizceye ehil olması ve tüm nominalmı İngilizce yayınlaması yüz bu iddiaların doğruluğu konusunda şüpheler oluşmaktadır. 2010 yılına denli vüruttirmelerine devam etti ve ardından Bitcoin’i piyasanın önde gelenlerinden Gavin Andersen’e vüruttirmesi yürekin bıraktı. Ardından öteki projelerine yöneldi.

bitcoin nedir
Bitcoin Ne Bir Teknolojiye Konumlandırılmıştır?
Bitcoin piyasası altında yatan uygulayım bilimi, bulunan olan bütün verilerin ve medarımaişetlemlerin korunması yerine mutasavvertır. Birden bir küme nöbet harcanmaması namına sayısal imzalar atılmaktadır. İşlemlerin muteber evetğu doğrulanırsa prosedür madencilik olarak malum icraat ile blok zincire kaydedilmektedir. Cümle bu medarımaişetlemler dolgunca munzam çabalara lüzum varmış kadar görünebilir. Fakat sistemin eminği açısından epey önemlidir ve üzerinde canlı bir kayırma esenlar. Blockchain’in değmedarımaişettirilmesi yürekin bütün strüktürnın çözülmesi gerekmektedir. Fakat bu en canlü bilgisayarlar tarafından bile olası olabilecek bir şey bileğildir.

Bir öteki önemli güvenlik katmanı ise verilerin dünyadaki sayımsız ağ düğmükü üzerinden mütemadi olarak dağıtılıyor olmasıdır. Herhangi bir düğümde veri bileğmedarımaişettiriliyor olsa dahi öbür ağ katılımcılarının bulunan verileriyle eşleşmeyeceği derunin veriler basit bir şekilde bileğsoruntirilememektedir. Aynı veriler ruzuşeb olarak kopyalandığı derunin etkili emniyet esenlamaktadır. Dağıtılmış bir yol olması siber ataklara karşı çok henüz dayanıklı bir dokumaya sahip olmasına niçin olmaktadır. Çünkü hareketsiz bir merkezde veriler depolanmamaktadır.

Bitcoin Ne Alınır?
Mal ve mevduat dünyasına giriş eylemek talip her türlü yatırımcı nite Bitcoin alınır sorusunun cevabını heves ediyor. Bitcoin satın alabilmek sinein pek çok vadi bulunmaktadır. Bu yollardan en basitçe olan yolculuk kripto kredi borsasına eşya olmaktır. Yatırımcılar kendi kriterlerine makul olan en uz kripto para borsasını bulup üyeliklerini gerçekleştirebilirler.

Üyeliklerini gerçekleştirdikten sonra Bitcoin satın alma işçiliklemlerini kolayca ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Bitcoin başlamak bâtınin ilk olarak Bitcoin cüzdanına sahip cereyan etmek gerekmektedir. Bir kripto kazanç borsasına üye edinmek aynı zamanda Bitcoin cüzdanı peyda etmek demektir. Kişiler Bitcoin cüzdanları ile Bitcoin kurumı ve satımı yapabilir, malik oldukları bitcoinleri saklayabilir. Çok çeşitli ödeme yöntemleri ile kripto finans borsasından Bitcoin satın alınabilmektedir. Para ekeı, banka havalesi kadar kolayca ve anadan görme yöntemlerle yatırımcılar Bitcoin satın alabiliyorlar. Kripto para borsasında zevat Bitcoin satın alabilir, Bitcoin gönderimi yapabilir, takas davranışlemlerinde kullanabilir. Aynı zamanda yatırımcılar genel ağ üzerinden hileışveriş yapabilmektedirler.

bitcoin ne alınır
Bitcoin Hesabı Harisarken Nelere Ilgi Etmeli?
Bitcoin hesabı şerh medarımaişetlemi aynı zamanda bir Bitcoin cüzdan oluşturma konulemidir yatırımcılar borsada üyeliklerini oluşturduktan sonrasında Bitcoin gelgelı ve satımı gerçekleştirebilirler. Bulunan düzenek üzerine herhangi bir tecrübesi olmayan yatırımcılara ilk olarak borsa muhtelitşık bir sistemmiş kabil gelebilir. Kripto vakıf dünyasına ilgilendiren elan çok bilgi edindikçe bu mevki kolaylıkla aşılacaktır. Borsa ve kripto nakit yönetimleri ile müteallik araştırmalar yapabilir ve hatta eğitimler de alabilirsiniz. Spesiyalist kişilerle beraberinde çkırmızıışarak yatırımlarınıza güzel yönler verebilirsiniz. Kripto dünyalık dünyası riskli bir dünya olmasından dolayı konstrüksiyonlabilecek rastgele bir yanlış faaliyet yatırımcıları koca zarara uğratabilir. Bu nedenle yatırımcıların nöbetlemlerini gerçekleştirirken bütün hareketlerini dikkatle oluşturmaları yararlarına olacaktır.

kripto dünyalık nedirKripto Kazanç Nedir? %100 Açıklamalı RehberKripto Kredi Nedir? Kripto mangiz birimleri sağlam çok özlük aracılığıyla rabıta çektiğinden kripto varlık nedir sorusu tasa ediliyor. Kripto varlık kısaca tahminî tıngır olarak bilinir. Değişim sorunlemlerinde kullanılan ve tıpkı sayısal olan bir tıkır birimidir. Kimilerine için ise kripto nakit birimi geleceğin nakit birimidir. Günümüzde kripto kredi birimlerini duymayan benibeşer kalmamıştır, büyüklük büyüklerinden heybetli şirketlere derece katı çok kişinin fazlaca dikkatini çekmiştir. Kripto tıngır birimiİlgili İçerik
Kripto mangiz borsasına yeni giriş bina etmek talip yatırımcılar kendileri hesabına essah olan borsayı seçmek dair sıkıntılar evetşamaktadır. Bunu önlemek bağırsakin seçenekler üzerine muayyen çıbanlı birkaç mevzuya dikkat eylemek gereklidir. Yatırımcılar seçmekte olacakları kripto para borsasının iş hacminin büyüklüğüne bakmalıdır. Bu sayede bünyesinde ne derece çok yatırımcı bulundurduğu anlaşılabilir. Bir borsanın hacmi ne kadar muhteşem ise bünyesinde o kadar çok yatırımcı bulundurduğu manaına hasılat. Bu tip etkenlere uyanıklık ederek kullanıcılar kendileri dâhilin iyi olan borsayı seçebilirler.

Bitcoin Emin Midir?
Bitcoin’in gücü blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Bu nedenle güvenlidir. Bitcoin’in en önemli özelliklerinden biri bile sağlıklı olmasıdır. Bitcoin soldurmak isteyen yatırımcılar tarafından Bitcoin güvenilen mi sorusu çokça sorulmaktadır. Blockchain teknolojisi siber saldırganlara karşı ananevi ödeme yöntemlerine kıyasla siber saldırganlara karşı olarak çok henüz emniyetli bir sisteme sahiptir. Bütün meydana gelen emeklemler şifrelenmektedir. Her bir iş ağda ülke yer bütün bilgisayarlara duyurulmaktadır. Böylece mevla olunmayan para üzerinden harcamalar gerçekleştirilmemektedir. Bu nedenle oldukça ciddi bir bünyeya sahiptir.

Bitcoin’i Nakde Çevirmek Kabil Mü?
Bitcoin’e yatırımlarda bulunan yatırımcılar Bitcoin nasıl nakde çevrilir sorusuna karşılık aramaktadır. Yatırımcıların borsa hesaplarında Bitcoin satabilecekleri bir sekme bile bulunur. Bu sekme üzerinden zevat malik oldukları Bitcoin’i satabilmektedirler. Satıcı temin etmek istedikleri bölgeleri seçerek haydi haydi satışı gerçekleştirebilir ve böylece Bitcoin’lerini nakde çevirebilirler. Satılacak bölgeyi seçerken kullanıcıların kendi ülkelerini seçmeleri önemlidir. Bu sayede kârlemler elan hızlı gerçekleşebilmektedir. Kişiler çok daha hızlı bir şekilde ellerinde mevcut Bitcoin’i nakde çevirebilirler. Bu tarz şeylerin indinde nakde çevirme konulemleri karınin dönüştürme hizmetleri sunan şirketlerde bulunmaktadır. Devirtürme hizmetleri epey kullanıcı dostu gestaltlardır. Kullanıcılara muhteşem bir şekilde payanda esenlarlar. Bu sayede kişiler her türlü sorularının cevaplarını bulabilmektedirler. Aynı zamanda devirtürme hizmetleri anonim olarak hizmet yaratıcı bir mimaridır. Araç olunmasına lüzumlu yoktur. Bütün ödeme verileri de eşhas parayı aldıktan sonra silinmektedir.

Bu yöntemlerin nispetle kripto mangiz birimi ATM’leri ile kişiler kolaylıkla nakde çevirme meselelemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Yatırımcılar en hızlı şekillerde akçe varlık elde eylemek istiyorlarsa bu ATM’leri yeğleme edebilir ve dönüştürme işlemlerini tamamlayabilir.

Kripto nakit borsaları oldukça kredili piyasalardır. Müşterilerin verileri çalınmaz ve herhangi bir muamele binalmaz. Yapılan bütün emeklemler muteber yöntemlerle gerçekleştirilir ve anonimdir.

Bitcoin satın düzen; Tarihler 2008 senesini gösterdiğinde tüm dünya mal piyasaları sinein kabus dolu bir döneme geriledi. Cihan borsalarının kendi bileğerleriyle dip yaptığı, ülke kredi birimlerinin çok gülmeyen anlamda bedel kaybettiği ve mefret mal kuruluşlarının iflas etmiş olduğu bir döneme girdi cihan. Her şey envestisman bankası Lehman Brothers’ın iflasını açıkladığı o çağ esasladı. Cihan ekonomisi hakeza çalkantılı ve kabus mahmul bir döneme girerken hala kimliği tam olarak teyit edilemeyen Satoshi Nakamoto adlı erkek ve grup, bir eğilimli grubuna 9 sayfalık pdf dosyası belde alan bir benzeyen gönderdi.

Dosyanın kafalığında ise şöyle bir ibare vardı: “Bitcoin: Kişiden kişiye elektronik dünyalık transferi” … O dönemki konjonktür yapıya bir aksülamel olarak mı ortaya çıktı bilinmemektedir. Fakat gönderilen bu maille bütün mal çevresi bir nevi paranın yeni tanılamamıyla kontralaşmış başüstüne. Böylecene başmal piyasaları dâhilin bundan sonra Bitcoin adı verilen yeni bir plasman enstrümanı ortaya çıkmış başüstüne… Kısaca tüm cihan piyasaları kripto vakıf adı geneline kripto vakıf adı maruz yeni bir dijital dünyalık ile tanıdıkmış başüstüne.

Bitcoinin En Kök Farkları
Dalün en önemli özelliği daha zaten öbür kazanç birimlerinden ayrılan en asliye üstelikı rastgele bir büyüklük, hükümet evet da biçim bankalarının nezdinde olmaması. Bu vaziyet ise öteki kredi birimlerine oranla ekonomide yaşanabilecek vürutmelerden daha az etkilenme olanakı sunmaktadır. Aynı zamanda kripto varlık piyasasına plasman gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar isterlerse kendi finans biriminizle bile bu piyasaya mevduat ika şanslarını elde ediyor.

Sermaye piyasalarının önemli bir mevduat aracı haline gelen kripto finans piyasasındaki bu piyasa payının bu denli büyüyeceğini herhalde kurucusu Satoshi Nakamoto adlı insan ve ekip de kestirim edemezdi. Bir çağ için temelı ekonomist ve analist tarafından da balon olarak lanse edilen bir piyasadan bahsediyoruz. Bütün bunlara ulama olarak bunlar içerisinde şüphesiz yasevimliığı kızgın yükselişle kripto mangır piyasasının amiral gemisi yerinde kâin Bitcoin bir kadem daha önde diğerlerine nazaran. Şu anda piyasada binin üzerinde coin bulunduğu belirtiliyor.

Nüshanın ve bunun doğul sonucu olarak seçeneklerin bu denli artması kripto finans piyasası dalünün çok hızlı büyümesini sağlamladı. İşlem hacminde yaşanan yukarı ivme ilginin bir an olsun dahi azalmadığının en önemli soyıtı.
Ancak her ne denli rağbet bu denli çokça olsa da yalnızca takribî 10 senelik bir esbake ehil kripto vakıf piyasası. Bu sebeple bilinmeyeni de bir o kadar lüks. Yeni bir pazar olması yüz yatırımcılar Bitcoin satın ahiz aşamasında da hâlâ tam mealıyla kifayetli bilgiye iye bileğil. Doğrusu Bitcoin satın kabız medarımaişetlemi öncesinden neler yapmalıyız?

Bitcoin Nite Satın Karşıır?
Evet Bitcoin ne satın karşıır, malik başüstüneğunuz varlıkları kripto varlık kolünde nite bileğerlendirirsiniz, böyle yeni ortaya çıkmış bir piyasaya mangiz yatırmanıza hangi öncelikler dinamik, güven sütsüzı ile bitcoin gelgel satım medarımaişetlemleri gerçekleştirilebilir mi, kripto tıkır piyasasında çekicilik satımı nasıl gerçekleştirirsiniz, bitcoin gelgel emri vermeden önce nelere dikkat etmeli?
Saygınlık kartvizitı ile Bitcoin satın hile emri verebilirmiyiz?

Şu an dâhilin kride kartı kullanarak Bitcoin satın kabız işlemini gerçekleştiremiyorsunuz. Il dışında ise saygınlık kartpostalı ile çalım yapmanıza olanak veren siteler mevcut. Fakat bunun da bir dezavantajı var. O da eğer kride kartı ile kurum yapıp etmek istiyorsanız hava satım işlemi gerçekleştirdiğiniz siteye ortalama yüzde 20 elan bir küme dünyalık ödemeniz mealına geliyor. Bu da çok önemli bir büyüklük.


“Bitcoin satın kızıl” emri vermeden önce

İşte bu konuda “Bitcoin satın hile” emri vermeden önce neler binalması gerektiği üzerinde duralım. Öncelikle bir hesabınız olması şense. Bu hesaba kendi vezneci hesabınızdan göndereceğiniz kazanç ile çalışmalerlik kazandıracaksınız.
İşte sadece birkaç adımda Bitcoin satın iktibas işlemleri esnasında izlemeniz gereken adımlar:

bitci.com web sitesine araç olup anında Türk Lirası ile bitcoin satın alabilirsiniz. Bunun bâtınin yapmanız gereken birkaç kadem var;
1-Bitci.com genel ağ sitesine üye olarak ilk girişimı atmış olacaksınız. Böylecene Bitcoin‘leriniz başta bulunmak üzere diğer kripto paralarınızı da güvenle saklayabileceğiniz hesabınızı heveslimış oluyorsunuz…
Üye olmak için; siteye girdikten sonrasında araç görüntülükına hareketli telefonunuzu, isminiz, soyadınızı ve e-andıran adresinizi yazarak bitci.com‘a üye olun. Bu kadem ile kripto paralarınızı mürtefi asayiş en üst seviye saye ile saklayacağınız hesabınız etkili hale geliyor.


Elden üye olabileceğiniz seksiyon
2- Yapılan bu nöbetlemden sonra geriye mütebaki mevlit tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti üzeri bilgilerini onaylamak. Bundan sonraki adımlar ile artık size sunulacak oranlama bilgileri ile hesabınıza para yollayabilirsiniz.
3- Borsa menüsünde sol üst kısımda TRY kısmına girip zir kısımdaki BTC bölümüne tıklayın.
4- BTC Tuzakış bölümüne mergup bedelı yazarak hileış isteği verebilir evet da pazar bedelından bitcoin satın yutmak istiyorsanız misil kısmınden bu emri uygulayabilirsiniz. Bu prosedür kendi mangır birimimiz Türk Lirası ile zorlamasız ve son mertebe çok hızlı bir şekilde Bitcoin gurur yapmanıza imkan esenlıyor.

NFT, son yılların en alaka çekici sayısal verilerinden biridir. Klasikleşmiş kripto paralardan çok daha farklı bir uygulamaya mevla olan NFT’ler, dijital ortamda ürettiğiniz pek çok eseri ilgilendirebilecek bir kavramdır. 2015 seneından bu yana adından alay ettiren nosyon ile var olan dijital varlıklarınızı bileğerlendirebilir ya da kendinize yeni koleksiyonlar edinebilirsiniz. Bütün bu detayları tafsilatları ile kavrayabilmek hesabına elkızı NFT’nin ne olduğunu, ondan nite yararlanabileceğinizi, NFT kullanmaı ve örneklerini birlikte inceleyelim.

NFT Nedir?

NFT’nin açılımı Non Fungible Token’dir. Türki hakkındalığı ile “Değalışveriştirilemeyen Token” evet da “Bileğmeselemesi olabilir olmayan para” olarak tercüme edilebilir. NFT, gerçekte bir kripto mangır birimidir. Fakat bu teşhismda lakırtı konusu mangır, bildiğimiz teşhismların dışında giranbaha olan rastgele bir varlık olabilir. Doğrusu NFT, bir değere malik olan ve tahsil edilebilen sayısal bir varlıktır. NFT sayılabilecek varlıklar; rastgele bir sanat eseri, videoteyp, tweet, bir internet sayfası, görseller, toplumsal medyada oluşturduğunuz hikâyeler ve daha sert çoğu mümkün. Bütün bu dijital varlıklar, gerekli şartları katkısızladıklarında birer NFT olma özelliği taşıyabilir.

 

NFT teriminı düzgülü şartlarda derme değerine mevla olabilecek bir varlığın dijital dünyadaki yansımaları olarak da tarif etmek mümkündür. Mesela 1990’lı yıllarda son basamak pop olan ve koleksiyonları meydana getirilen taso ve futbol kartları, bu varlıklara ömre bedel birer örnek kabil. NFT’nin sayısal para birimlerinden ayrımı, bütün NFT’lerin birbirinden farklı şekilde tasarlanıyor olmasıdır. Bu özellik, onları özgün ve bileğkonutirilemez kılar.

NFT Ne İşe Yarar?​

NFT’ler, vesair kripto kazanç birimlerinde başüstüneğu kadar blok zinciri (blockchain) üzerinde bulunur. Vesair bir deyiş ile NFT’ler sırf dijital kaliteli varlıklardır. Pekâlâ, bu durumda NFT ne anlayışe yarar? NFT’leri şu şekilde düşünebilirsiniz: Elbette kripto paraların ya da Bitcoin’in bir mangiz mukabillığı var ise NFT’lerin bile sayısal ortamda oluşturulan kimi zıtlıkları vardır. Bunlar bir zanaat formu, suret, edebi bir yazı ve henüz sert çok özellikte yayın olur. NFT’nin kıymeti, eşsiz olmasından hasılat. Doğrusu bir NFT almış olduğunız vakit sair hiç kimsede sıfır sayısal bir varlığa iye olmuş olursunuz. NFT sahibi olmayı, kendinize dijital ortamda orijinal bir kod edinmek üzere düşünebilirsiniz.

NFT Nite Kullanılır?

NFT, umumi olarak CryptoKitties vüruttiricilerinin oluşturduğu Ethereum ile uyumlu bir harf olan ERC-721 standardı ile oluşturulur. Bunun haricinde, yeni geliştirilmiş bir gayrı standart ise ERC-1155’tir. Bu yeni ölçünlü, yeni fırsatlarla yan yana çkırmızıışabilme imkânı da sunar. Bu da eşsiz varlıklar olan NFT’lerin blok zincirlerinin birbirleri ile uyumlu olması ve farklı uygulamalar arasında kolaylıkla taşıma edilebilmesi mazmunına gelir.

İlk NFT’ler, Ethereum tabanlı olarak 2015 dolaylarında ortaya çıktı. CryptoKitties ise ilk kat 2017 senesinde bileğmeslektirilemeyen token teknolojisi sebebiyle adını duyurdu. O zamandan beri NFT endüstrisi hızla büyümektedir. Bileğsoruntirilemeyen jeton olarak da nitelendirilebilen NFT; OpenSea, Nifty Gateway ve SuperRare kabilinden pazarlarda alınıp satılabilir.

NFT’nizi saklama eylemek ve koleksiyon tevlit etmek istediğinizde Trust Wallet kabilinden cüzdan uygulamalarını kullanabilirsiniz. Böylelikle kullandığınız öbür blockchain tokenlar ile NFT’niz de mukannen bir adres üzerinde dünya alır. Hassaten NFT’ler, sahibinin izni dışında kopyalanamaz evet da transferi bünyelamaz.

NFT’leri kullanabileceğiniz alanlar şunlardır:

Baziçe,
CryptoKitties evreni,
Sayısal sanat,
Farklı öteki uygulamalar.

Durağan ve Yabancı NFT Örnekleri

Bir sayısal konuşmaçı olan Beeple’ın eseri, namına ait olan sağlam çok eserin birleşiminden oluşmuştur. Uzun bir süredir Instagram hesabı üzerinden konuşma eserlerini paylaşan Beeple, NFT teknolojisinin teşhisnması konusunda öncüler beyninde görev tuzakır. Mutlu Özil’e ilişik “Geleceğin krampon ve forması” layihamları da NFT ile satılan eserler arasındadır. Köle merkezli bir uluslararası haber ajansı olan Associated Press de NFT satan ilk selen bünyeu olarak NFT tarihinde yerini almıştır.

NFT ile dayalı bu kurum satımların birlikte bir bile proje örnekleri vardır. İşte, temelı NFT projeleri:

CryptoCrystal: CryptoCrystal, bir kripto maden oyunudur. Oyunda, Bitcoin ya da Ethereum seçiminda madencilik görebilirsiniz. Oyunun kullanıcıları, şirketten kazma isminde jeton alarak kristal üretimi yapar.

HyperDragons: HyperDragons, küçük yaratıklar vasıtası ile oynanan bir oyundur. Bu oyunun özelliği diğer hulliyatmlara ilişkin projeler ile etkileşim kuruyor olmasıdır. Katakulli 3 taksimme ayrılır. Bunlar; tahsil, üretme ve tüketme şeklindedir. Oyunda toplama edilebilir NFT’nin iş modeli mevcuttur.

CryptoVoxels: Bir katakulli vüruttirici olan Ben Nolan, blok zincirinin kullanıcı deneyimi üzerindeki tesirini üstelik ettiğinde onlar bâtınin dijital bir dünya yaratma duhuliminde bulunmuşdolaşma. Tahminî gerçeklik gözlükleri ile oynanan CryptoVoxels’bile özel bazı malzemelerin satışı ve arazi inşası gestaltlabilir.

​Rarible: Rarible platformunun amacı, sanat adamılar ile sanatseverleri bir araya getirmektir. Ortam, Blockchain teknolojisiyle güvence şeşna münfailtır. Bu ortam ile sayısal koleksiyonlarınızı satıa çıkarabilir, onlara kırmızııcı bulabilirsiniz.


Burada arsa düzlük envestisman haber, değerlendirme ve tavsiyeleri envestisman danışmanlığı kapsamında değildir. Envestisman danışmanlığı hizmeti, salahiyetli yapılışlar aracılığıyla kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate düzenınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada arazi alan versiyon ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize amelî olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada alan vadi bilgilere dayanılarak envestisman hükümı verilmesi beklentilerinize onat hatimelar doğurmayabilir. İşbu blog sayfası vasıtalığı ile sunulan tavsiyelere müsteniden düzenınan/tuzakınacak envestisman kararlarının ve meydana getirilen/gestaltlacak kurum satım vb. işlemlerinden ve bu işlemlerin olası neticelerinden Türkiye İş Bankası A.Ş. herhangi bir surette mesul bileğildir.​​

Etiketler: bitcoin nasıl alınır, coin nasıl alınır, bitcoin nasıl alınır satılır, coin nasıl alınır satılır, bitcoin nasıl satın alınır, coin nasıl satın alınır