Cardano (ADA) Nedir?

Cardano, kripto para transferi yapmak ve almak için kullanılan ADA kripto sistemine sahip platformdur. Bu kripto para her ne kadar geleceği temsil etse bile, kriptografi ile güvenilirliğini garanti etmiş ve tüm transfer işlemini doğrudan mümkün kılmaktadır.

Öncelikle sözü edilen Cardano sadece kripto para birimi olmadığını baştan belirtelim. Cardano, Dünya üzerinde bilinen çoğu kuruluşun, bireysel kullanıcıların ve hükümetlerin kullandığı platformdur. Cardano platformunda kolay güncelleme bulunuyor, yumuşak çatallanmalar yapılabilen bu sistem üzerinde işlemlerinizi çok basite indirgeyecek bloklar hazır edilmiştir.

Cardano (ADA) ‘ya gelecek zamanda yön vermesi açısında temel katmanlar düzenlenmiştir. Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra akıllı sözleşmeler, işlemleri destekleyecek dijital yasa anlaşmaları ele alınacak ve ticari işlemler için de farklı çözümler sunulacak. Herhangi bir merkezi olmayan Cardano (ADA), bir blok zincir üzerinde çalışmayan uygulamaları ya da kullanıcılarını direkt bağlayan bir sistem üzerinde işlemleri yürütmeyi planlıyor.
Her para biriminde olduğu gibi Cardano yeniliklerine devam edecek ve kullancıılarının ihtiyaçlarına göre tüm düzenlemeleri dengeleyecek. Öncelikle mahremiyeti düzenleme ve birleştirecek şekilde olmasını ön plana koymaktadır. Cardano’nun vizyon olarak yeni düzenlenmiş bilgi işlem tarızını, her insan için erişim sağlayarak daha fazla finansal katkı sağlayacağını söyleyebiliriz.

Cardano (ADA) Kurucusu

Cardano’yu kuran kişi Charles Hoskinson olarak bilinmektedir. Charles Hoskinson, BLockchain geliştiricisi ve Blockchain ile alakalı kritik projelerde yer almıştır. Aynı zamanda Ethereum ve Ethereum Classic’in kurucuları arasıdna yer almaktadır.

Diğer Kripto Paralar İle Cardano Arasındaki Farklar

Diğer kripto paralar hakkında olumlu ve olumsuz tahminler ne yazık ki birbirini tutmuyor. Fakat Cardano fiyatlarının artacağı yönünde yapılan olumlu tahminlerin çoğu teknik olarak gerçekliğe yakındır. Bu teknik olumlamaların sebebinin ise blok oluşturma algoritması olduğu bilinmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir